Зустріч студентів-політехніків з відомим українським письменником, членом творчих спілок України, членом Європейської кіноакадемії та англійського П E Н-клубу Андрієм Курковим відбулася 29 вересня в залі засідань Вченої ради університету. Цей захід зорганізувало НТСА НТУУ “КПІ”, він став продовженням циклу зустрічей з представниками творчої еліти України. Досить прикро, що незважаючи на широке оповіщення, виступ письменника не викликав аншлагу – глядачі ледь заповнили перші ряди. Здається, сучасний студент таки надає перевагу інтернету, аніж живому спілкуванню.
Але ті, у кого цікавість до нового взяла гору, думаю, були задоволені, адже письменник виявив себе чудовим оратором і цікавим оповідачем. Він розповів чимало кумедних історій зі свого життя: про любов до хом'ячків та їх трагічну загибель (перший вірш автор присвятив пам'яті маленької істоти), про те, як Куркову двічі відмовила його майбутня дружина й лише на третій раз не встояла перед напором українця. А.Курков – людина наполеглива, не зразу його твори дістали визнання, чимало зусиль було витрачено на їх просування у видавництва. Це вкотре доводить: якщо багато й наполегливо працювати, можна всього добитися. Тепер письменник популярний не лише в Україні, а й за кордоном – у європейських містах у будь-якій книжковій крамниці обов'язково є книги Куркова, щоправда, у відділі “російська література”. Незважаючи на свою російськомовність, Курков позиціонує себе як українського письменника. Він часто виступає за кордоном (вільно володіє англійською, німецькою та іншими іноземними мовами), іноді трапляються кумедні випадки. Якось у Німеччині письменник розпочав свій виступ німецькою, але виявилося, що майже всі присутні – етнічні “наші”. Іншим разом на творчу зустріч, яку проводили разом з О. Марініною, колегою Куркова по літературній творчості та доброю приятелькою “по життю”, прийшли лише ... представниці “найдревнішої” професії – що ж, виступили й для них.
Письменник також поділився кількома розповідями у стилі “чорного” гумору й прочитав деякі глави з твору “Остання любов президента”, що викликало неабияку увагу присутніх. Насамкінець гість відповів на численні запитання аудиторії та підписав бажаючим свої книги, які можна було придбати тут-таки в залі. Зустріч пройшла у дружній, теплій атмосфері, й сподіваюся, присутні залишилися задоволені спілкуванням з літератором.