Пам'ятного знака Донецької облдержадміністрації та Почесного диплома було удостоєно к.т.н., докторанта ТЕФ М.З.Абдуліна за результатами щорічної спеціалізованої виставки “Енергетика. Енергозбереження. Електротехніка. Автоматика” за активну роботу в галузі енергозбереження, пропаганду і популяризацію енергозберігаючих технологій і наукових розробок.

Ним у складі творчого колективу було представлено технологію спалювання палив на вогнетехнічних
об'єктах – котлах, печах, сушилах, камерах згорання газотурбінних двигунів тощо. Вона вже не один рік успішно застосовується в різних регіонах країни як на великих промислових підприємствах, так і в невеличких котельнях. Пальниковий пристрій, розроблений в Київській політехніці під керівництвом М.З.Абдуліна на базі струменево-нішевої технології і запатентований в Україні та країнах Євразійського регіону, дозволяє модернізувати морально застаріле вогнетехнічне устаткування.

М.З.АбдулінЗапропонована технологія вже застосовується для підігрівання газу в газотранспортних системах, в устаткуванні для виробництва базальтової нитки, сушіння великих об'єктів, приміром, автобусів ЛАЗ тощо. Нею зацікавилися виробничники та експлуатаційники в Україні, Росії, Білорусі.

Запропонована технологія, окрім того, що є універсальною, дозволяє відчутно економити енергоресурси. Вона має високі економічні показники: дозволяє зменшити кількість спалюваного газу до 50%, покращити екологічні характеристики виробництва, підвищити надійність апаратури та зменшити витрати електроенергії. Приміром, фахівці комунальних теплосистем з Донецької, Запорізької областей, Севастополя та інших регіонів України вважають її найбільш зручною та надійною, бо дозволяє експлуатувати об'єкти при пониженому тиску газу, що нерідко трапляється взимку. Саме завдяки технології, запропонованій науковцями НТУУ “КПІ”, минулої зими в цих регіонах було забезпечено безперебійне теплопостачання. Використання такого пальникового пристрою в металургійних печах “Запоріжсталі” уже забезпечило економію газу на 30-50%. Виробничники щиро вдячні нашим науковцям і всіляко підтримують взаємозв'язок науки з виробництвом.