Десять років минуло із започаткування міжнародного проєкту організації дитячого відпочинку працівників КПІ в Польщі – "дитячої Польщі", як його називають працівники нашого університету. В 2014 році наші діти вперше стали учасниками оздоровчо-пізнавальної програми, організованої Політехнікою Варшавською.
Сьогодні, маючи за плечима десятирічний досвід співпраці профкому КПІ ім. Ігоря Сікорського з варшавськими колегами, можна сказати, що формат проєкту виявився вдалим. Про це свідчить його популярність серед працівників нашого університету, які мають дітей середнього шкільного віку.
🏰
Час спливає швидко. Перші учасники проєкту, яким у 2014-му було від десяти до чотирнадцяти років, нині перетнули межу свого двадцятиріччя. Сподіваємося, що вони і досі з приємністю згадують свою подорож до Польщі. Тепер досвіду першого самостійного перебування за кордоном набувають їх молодші братики і сестрички.
Протягом десяти років проєкт відточувався, шліфувався та вдосконалювався: змінювались локації, програми, заходи. Наші діти відвідували Варшаву, Краків, Криницю, Здруй, Новий Сонч. Вони опановували навички їзди на конях, веслування на каяках, ходили в гори, брали учать у різноманітних майстер-класах. Ми завжди тішилися з того, що відпочинок у Польщі ставав початком тривалих дружніх стосунків між дітьми, які мали продовження після повернення до Києва.
З 2022 року проєкт набув нового сенсу. Війна стала жорстким випробуванням для всіх нас, а навесні 2022-го взагалі важко було щось планувати. Проте наші польські колеги переконали нас у необхідності реалізації цього проєкту саме в цей час. "Адже дітям необхідно хоч на декілька днів опинитись у місці, де немає повітряних тривог, комендантської години, а є мир і спокій", – так вирішили вони і вдвічі збільшили кількість учасників проєкту.
Отож діти працівників побували на відпочинку в Польщі і цього року. Вони оздоровлювалися на базі відпочинку Політехніки Варшавської в Грибові. У програмі було традиційне відвідування Кракова. Наші діти мали можливість перевірити свою спритність у мотузковому парку, покататися на конях, розважитись в аквапарку. За прекрасну організацію відпочинку слід подякувати колегам з Політехніки Варшавської Беаті Янковській, Юстині Анджейкевич, працівникам бази в Грибові, зокрема керівничці бази Катажині Будзік, а також Анджею Фуртаку й неперевершеним працівникам їдальні, зокрема шеф-кухарю пані Агаті.
До організації поїздки з українського боку традиційно були залучена дитяча комісія профкому, а також працівники нашого університету Оксана Захарченко, Олена Тарасюк та студенти Віка Коломієць, Софія Кузова, Анна Таран, які супроводжували дітей, дбали про них протягом усієї поїздки.
Особлива вдячність ректорові та керівникам профспілкових організацій Політехніки Варшавської за можливість реалізації проєкту в цьому році. Сподіваємось, що наступного року база Політехніки Варшавської в Грибові знов гостинно зустріне нашу дитячу групу.