У дитячій школі мікроелектроніки "Lampa Kids", на базі ФЕЛ, 11 лютого відбувся фінал регіонального етапу конкурсу науково-дослідницьких робіт у секції "Електроніка та приладобудування" відділення технічних наук МАН України. Цей конкурс проводиться з метою виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві. Регіональні етапи традиційно проходять на базі закладів вищої освіти, інститутів післядипломної освіти тощо. До речі, серед кращих студентів і випускників нашого університету – чимало тих, хто під час навчання у школі брав участь у захисті конкурсних робіт МАН.
На розгляд поважного журі в КПІ ім. Ігоря Сікорського свої авторські проекти представили київські школярі – переможці конкурсу у своїх навчальних закладах – ліцеях, школах і гімназіях. Юні дослідники захищали свої роботи, доводячи актуальність та значущість обраної теми, виявляли свої знання та навички. Їх наукові дослідження були актуальними і цікавими, вирізнялися ґрунтовним науковим мисленням.
Слід відзначити високий рівень професійної компетенції членів журі, які мають багаторічний науково-педагогічний досвід, зокрема і з учнівськими науково-дослідницькими роботами, і в предметних комісіях конкурсу-захисту. Здобутки школярів оцінювали науковці та викладачі Київської політехніки: Ю.С.Ямненко, д.т.н., професор, завідувач кафедри промислової електроніки; М.В.Родіонова, к.т.н., доцент кафедри акустики та акустоелектроніки; С.А.Найда, д.т.н., професор кафедри акустики та акустоелектроніки; Д.А.Миколаєць, к.т.н., доцент кафедри промислової електроніки. Головував П.О.Яганов, к.т.н, доцент кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури ФЕЛ. Вони уважно слухали виступи-захисти юних дослідників, вникаючи в їхній задум, ставлячи додаткові запитання та надаючи відповідні консультації й уточнення.
Переможцем було визнано Михайла Татарнікова з Києво-Печерського ліцею №171 "Лідер", який дослідив можливість використання двигуна зовнішнього згоряння для забезпечення безперервної роботи газових опалювальних котлів. Він подаватиме свою роботу на третій Всеукраїнський конкурс-захист у травні в м. Києві. Друге місце посів Борис Аракелян (гімназія №153 ім. А.С. Пушкіна) за пристрій дослідження роботи серця для виявлення дисфункції серцево-судинної системи на основі технологій ЕКГ, а третє – Владислав Шевчук (гімназія "Академія") за алгоритмізацію процесу визначення географічних координат і швидкості рухомих об'єктів з використанням GPS-приймача.
Призери інтелектуального змагання готові довести своє право на перемогу в наступному році, вдосконалюючи свої проекти в "Lampa Kids". Для цього тут створено всі умови для інженерії в галузі електроніки, робототехніки, електронної та обчислювальної апаратури, програмування мікрокомп'ютерів. Бажаємо їм наполегливості і натхнення для досягнень нових перемог.
Окрім виявлення та підтримки обдарованих дітей та підготовки майбутньої наукової зміни, цей захід надав можливості всім присутнім позитивно налаштуватися на подальшу натхненну та плідну роботу.