16 лютого відбулася нарада заступників директорів інститутів і деканів факультетів з міжнародної діяльності та представників кафедр, які відповідають у своїх підрозділах за цей напрям роботи.
Проректор з міжнародних зв'язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко поінформував присутніх про підсумки міжнародної діяльності університету в 2016 році та особливо зупинився на нових актуальних завданнях на рік поточний. "Нам потрібно розглядати міжнародну діяльність не як окремий вид діяльності, дотичної до основних складових функцій університету, тобто до навчально-виховної, методичної, науково-дослідної, технологічної, інноваційної роботи тощо, а як невід'ємну частину кожної з них. Це означає, що ми маємо посилити міжнародну компоненту усіх напрямів роботи навчально-наукових підрозділів", – наголосив він.
Перед учасниками наради виступив також заступник проректора з міжнародних питань, начальник відділу міжнародних проектів, керівник Національного контактного пункту КПІ ім. Ігоря Сікорського за напрямом "Інформаційні та комунікаційні технології" Сергій Шукаєв. Він розповів про деякі особливості роботи в міжнародних проектах і про типові помилки, що їх доволі часто припускаються виконавці в організації співпраці з закордонними колегами. Він, окрім того, повідомив, що в програмі Українсько-Польських днів, які мають пройти в університеті 6–7 квітня, заплановано проведення круглого столу, присвяченого стратегічним напрямам наукової співпраці і формуванню консорціумів учених Республіки Польща та України для участі в програмі ЄС "Горизонт 2020", який має сприяти додатковому залученню науковців КПІ ім. Ігоря Сікорського до участі в європейських дослідницьких проектах.
Шляхам і можливостям розширення економічної співпраці з зарубіжними партнерами було присвячено виступ начальника зовнішньоекономічної діяльності департаменту міжнародного співробітництва Андрія Шишоліна. Він, зокрема, представив слухачам підготовлений відділом черговий Інформаційний бюлетень з питань зовнішньоекономічної діяльності, в якому визначено шість перспективних для налагодження міжнародного економічного співробітництва напрямів, що відповідають галузям знань, навчальним спеціальностям і галузям досліджень інститутів і факультетів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Це комп'ютерні науки, ІТ, радіотехніка та електроніка; машинобудування і приладобудування; енергетика, в т.ч. відновлювана; біомедична інженерія і біотехнології; хімічні технології; поліграфія, економіка, менеджмент, право. Андрій Шишолін також звернув увагу присутніх на те, що у бюлетені наведено перелік з 200 компаній зі списку Forbes, які можуть бути потенційними партнерами відповідних підрозділів університету. Свідченням того, що таке партнерство є цілком можливим, є досвід співробітництва Механіко-машинобудівного інституту з всесвітньо відомою корпорацією "Boeing" та компанією "Прогрестех".
Докладніший матеріал про міжнародну діяльність КПІ ім. Ігоря Сікорського буде розміщено в одному з ближчих номерів газети.