Лекцію «Індія та світ» 8 грудня прочитав для студентів і викладачів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті.
За темпами зростання індійська економіка нині займає одне з чільних місць у світі. Тож Індія активно розширює свої міжнародні економічні, наукові і культурні контакти.
Як нагадав керівник дипломатичної місії в Україні, загальна кількість населення Індії нині становить 1 млрд. 250 млн. людей, причому 65% з них – це люди віком до 35 років. Тобто вони потребують освіти, здобуття професійних навичок, роботи. І Україна – це країна, де індійська молодь також могла б здобувати вищу освіту. На думку Маноджа Кумара Бхарті це щорічно приносило б нашій державі щонайменше 30 млн. доларів США. До речі, робота в цьому напрямі вже проводиться. Представники освітянської галузі Індії проявляють до українських вишів велику цікавість. Свідченням цьому є і нещодавні успішні перемовини КПІ ім. Ігоря Сікорського з Інститутом управління підприємництвом та інженерних технологій Вішванікетан, які завершилися укладенням угоди про співпрацю. Варто зауважити, що подібні угоди – це не встановлення нових зв’язків, а, швидше, відновлення колишніх, адже за часів Радянського Союзу в українських ВНЗ навчалося чимало індійських студентів, а вітчизняні викладачі та дослідники їздили на стажування і роботу до університетів цієї країни.
Не менш значним є і туристичний потенціал обох країн. Понад 37 млн. доларів США – такими, за найскромнішими підрахунками Посла Індії, могли б бути щорічні надходження від індійських туристів.
Ще одним потенційним напрямом співпраці може стати постачання Індії продукції українських агровиробників. Особливо важливими в цьому плані є для країни бобові культури: вони є основним джерелом протеїнів для вегетаріанців, а населення Індії – це, переважно, вегетаріанці.
Значну увагу приділив Посол Індії у своїй лекції питанням історії своєї країни та знанням з астрономії, математики, медицини тощо, якими володіли пращури сучасних індійців, і якими вони збагатили світову науку. З особливою цікавістю слухала аудиторія його міркування про медитацію та її можливості.
Насамкінець Манодж Кумар Бхарті відповів на запитання студентів.