20 травня Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» відвідав Голова Державного космічного агентства України Любомир Сабадош.

У зустрічі з очільником космічної галузі України взяли участь ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, проректор університету з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко, генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка» Володимир Гнат, керівник групи розробників серії наносупутників КПІ «PolyITAN» Борис Рассамакін та інші.

Відкриваючи зустріч, Михайло Згуровський поінформував гостя про співпрацю КПІ з підприємствами космічної галузі та про їх участь у роботі Інноваційно-виробничої платформи «Київська політехніка», що дозволило створити в університеті повнофункціональну інноваційну систему.

Яскравим свідченням того, наскільки важливим є таке середовище для університету, є космічна програма КПІ. Про її завдання та напрями, а також про певні особливості, що витікають із наукової спеціалізації задіяних у її виконанні підрозділів, розповів гостю проректор Михайло Ільченко. Поміж іншого він окреслив деталі програми створення студентських наносупутників КПІ «PolyITAN», учасники якої готують до польоту вже другий космічний апарат.

Докладніше про наносупутник «PolyITAN-2», старт якого у рамках міжнародного проекту «QB50» заплановано на поточний рік, та про завдання, які він вирішуватиме на орбіті, поінформував Борис Рассамакін. Основна мета цього інтернаціонального проекту – проведення досліджень нижньої термосфери Землі на висоті 90-400 км і розробка нових пропозицій по підсистемах платформи наносупутників формату CubeSat. Виходячи з цього й здійснювалася розробка основних вузлів апарату та його вимірювального обладнання. Борис Рассамакін продемонстрував гостю масогабаритний макет виробу і розповів про роботу з підготовки супутника до виведення на орбіту. Крім того, він коротко зупинився на напрацюваннях групи студентів та інженерів, які займаються розробкою супутника «PolyITAN-3», та на його проектних характеристиках.

Підсумовуючи цю частину розмови, Михайло Ільченко запропонував включити НТУУ «КПІ» з його проектами до «Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2018-2022 роки», концепція якої нині розробляється.

Учасники зустрічі обговорили також проблеми фінансування галузі та окремих космічних проектів, які реалізуються вітчизняними промисловими підприємствами і науковими колективами. Окремо було порушене питання необхідності популяризації кожного вдалого кроку в напрямку відродження космічного потенціалу держави і ширшого ознайомлення співвітчизників зі здобутками українських науковців.

Насамкінець Голова Державного космічного агентства України Любомир Сабадош передав університету набір продуктів для харчування у космосі, який експонуватиметься у Відділі авіації та космонавтики ім.І.І.Сікорського Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ».

Дата події