Навесні в Україні пройшла акція "Мир на крилах", до якої долучилися більше 100 шкіл та інших закладів (бібліотек, ДНЗ, гуртків і т.д.). Започаткувала її українка Наталія Гудзій, яка вже 16 років живе та працює в Японії. Своєю громадською діяльністю Н.Гудзій – відома в Японії співачка та бандуристка – прагне донести до людей життєві історії, пов'язані з аварією на Чорнобильській АЕС, 30-ту річницю якої відзначила у цьому році Україна. Коли аварія сталася, Наталії було 6 років, її сім'ю евакуювали з м. Прип'ять разом з тисячами інших. Після кількох успішних поїздок до Японії у складі дитячого колективу, Наталія переїхала до Країни Вранішнього Сонця та розпочала свою професійну діяльність за тисячі кілометрів від рідного дому. На початку своєї кар'єри вона отримала журавлика від батька та старшого брата Садако Сасакі – дівчини-легенди, на честь якої в Японії збудували монумент "Дитина атомної бомби".
У рік 30-ї річниці Чорнобильської трагедії та 5-ї річниці Великого східно-японського землетрусу, наслідком якого стала аварія на АЕС "Фукусима-1", Наталія разом з племінником Садако – Юджі Сасакі, привезла того самого журавлика до України. 26 квітня в Національному музеї "Чорнобиль" відбулася церемонія передачі журавлика Садако Україні за участю першої леді України Марини Порошенко та дружини Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Томоко Сумі. У рамках церемонії сторони також обмінялися журавликами, зробленими японськими та українськими школярами, з побажаннями миру на крилах. Зусиллями українських дітей було зроблено більше 50 тис. паперових журавликів. Вони знайдуть своїх адресатів у далекій Японії. Очікується, що українські школи отримають у відповідь журавликів від японських дітлахів у новому навчальному році.
У рамках проекту також пройшли лекція Юджі Сасакі для студентів у НТУУ "КПІ", лекція та концерт для студентів профільних вишів у КНЛУ. Головна ідея цих заходів – заклик пам'ятати сумні сторінки історії, які пережили Україна й Японія, і повторення яких ми не маємо права допустити, об'єднавши сили заради спільної мети: збереження миру і злагоди на Землі.
Для реалізації проекту до України також завітали японські музиканти: Аска Канеко – скрипачка зі світовим ім'ям, Акіра Іноуе – геній аранжування та блискучий піаніст, Шін Ічікава – людина, яка зробила звучання традиційного інструменту кото сучасним, та Рьоічіро Йошіда – віртуоз гри на японському інструменті шямісен. Вони, відомі та успішні в Японії, вперше відвідали Україну і дали концерти під час церемонії передачі журавлика та лекції в КНЛУ.
Фіналом проекту став концерт "Мир на крилах з Японії", який пройшов у Національному академічному театрі оперети 29 квітня. Більше 600 гостей змогли насолодитися звуками звичних для нас бандури, скрипки, роялю та японських національних музичних інструментів – кото й шямісену. У цей вечір присутні відчули єднання двох націй, які, попри тисячі кілометрів, що нас розділяють, є близькими одна одній. У залі панувала атмосфера гармонії та затишку, адже спілкування за допомогою музики не потребує перекладу.
Українсько-Японський центр НТУУ "КПІ" висловлює вдячність японським партнерам – комітету проекту "Мир на крилах" за довіру в реалізації такого важливого для українсько-японської дружби проекту. Ми сподіваємося, що це стане першим кроком на шляху до подальшої плідної співпраці.