Ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський 10 березня зустрівся з директором Представництва Польської академії наук у Києві професором Генриком Собчуком.
У зустрічі також узяли участь проректор університету з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, заступник проректора - начальник відділу міжнародних проектів професор Сергій Шукаєв, керівник сектору спільних міжнародних структур Євген Огородник, заступник директора Українсько-польського центру НТУУ «КПІ» Ганна Біднюк та інші.
Представництво Польської академії наук працює в Києві з серпня 2013 року. З перших днів своєї діяльності воно плідно співпрацює з КПІ. З самого її початку керівник Представництва професор Собчук долучився до реалізації низки проектів університету, які за сприяння і фінансової допомоги польської сторони набули міжнародного значення. Це, передусім, організація і проведення Міжнародної конференції «Чиста вода. Фундаментальні, прикладні та промислові аспекти», яка цього року відбудеться вже вчетверте, та традиційної Міжнародної науково-практичної конференції «Відновлювальна енергетика та енергоефективність у XXI столітті» тощо. Також за дієвого сприяння Польської академії наук у 2014 році в університетському видавництві побачила світ книга про видатного випускника КПІ 1906 року, відомого фізико-хіміка професора Войцеха Свєнтославського «Войцех Свєнтославський – людина, яка зближує народи України і Польщі». Понад те, без допомоги польської сторони не було б на території КПІ й пам’ятника цьому визначному польському вченому і державному діячу.
Михайло Згуровський висловив гостю щиру вдячність за увагу до КПІ, активну допомогу в налагодженні співпраці з польськими колегами і втіленні у життя потрібних обом нашим країнам наукових проектів.
На зустрічі обговорювалися питання співпраці університету з Польською академією наук за посередництва її київського Представництва в 2016 році. В цьому контексті розглядалася можливість розширення тематики науково-практичних форумів, які проводяться за участю київських політехніків. Зокрема, професор Собчук запропонував розглянути можливість організації за участю Українсько-польського центру НТУУ «КПІ» конференції з різних аспектів реновації історичних будівель. Крім того, обговорювалися питання залучення до роботи в рамках конференції з водоочищення та водопідготовки не лише науковців, але й зацікавлених практиків – представників промисловості і бізнесу. Серед інших напрямів співпраці – можлива участь київських політехніків у програмі здобуття ступеню PhD у Польщі та в інших проектах. Учасники зустрічі також домовилися про організацію робочої зустрічі очільників Польської академії наук з науковцями КПІ та представниками реальної економіки України. Ще однією темою обговорення було розширення польською стороною програм регіонального і субрегіонального співробітництва з іншими державами в науково-технічній сфері та можливості, які у зв’язку з цим відкриваються для українських науковців.
Насамкінець, з огляду на серйозний потенціал і перспективи розширення співробітництва за різними напрямами, учасники домовилися проводити подібні зустрічі регулярно.