23 лютого в НТУУ «КПІ» відбувся Форум «Європейські освітні ініціативи». Учасникам було презентовано проект під такою ж назвою та програми розвитку співпраці ІТ-бізнесу з університетами України.

Організаторами Форуму виступили Всеукраїнська громадська організація «Рада з конкурентоспроможності індустрії Інформаційно-комунікаційних технологій України» та НТУУ «КПІ» за підтримки Міністерства освіти і науки України і Комітету з питань інформатизації та зв’язку Верховної Ради України. Партнерами організаторів були також компанії Globallogic, EPAM, CyberBionic Systematics, Microsoft Україна, ITVDN та ресурс Test Provaider. Участь у Форумі взяли представники як ІТ-галузі, так і провідних університетів України.

Перше пленарне засідання було присвячене стану і перспективам ІТ-освіти в Україні. Власне, ця проблема була наскрізною для всього Форуму, а у виступах учасників розглядалися різні її аспекти.

«Питання, винесені на обговорення, є дуже актуальними для всіх вишів України, зокрема й для КПІ, – зауважив у своєму виступі на відкритті Форуму перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко. – Звичайно, для нас дуже важливими є й безпосередні контакти з роботодавцями-представниками ІТ-компаній та співпраця з ними. Тому невипадково, що на цьому засіданні присутні керівники усіх наших інститутів і факультетів, які проводять підготовку фахівців для сфери ІТ». Він також розповів про традиційну Відкриту міжнародну студентську олімпіаду з програмування імені С. О. Лебедєва та В. М. Глушкова «KPI-Open», що вже багато років проводиться в університеті, й запросив слухачів долучитися до неї – чи-то в якості співорганізаторів та суддів, чи-то виставивши команди учасників. Утім докладніше про олімпіаду розповів ініціатор її проведення та беззмінний впродовж уже десяти років голова її оргкомітету Іван Плотніков.

Цікаву думку про сьогоднішню роль ІТ-технологій висловила генеральний директор компанії Microsoft Україна Надія Васильєва: «Насправді те, що зазвичай називають ІТ-галуззю, – це вже давно не галузь. Це чинник, який модернізує інші галузі…».

Отже саме ІТ-технології нині визначають темпи і, певною мірою, напрями технічного та економічного прогресу. Вони дуже швидко змінюються і, водночас, змінюють ринок праці. Така ситуація породжує особливі вимоги до підготовки фахівців для цієї сфери і вимагає від університетів відповідної реакції. Але не лише від них, а й від ІТ-бізнесу, куди приходять працювати випускники ВНЗ. Саме тому проект «Європейські освітні ініціативи», який розпочався з цього Форуму, має дуже серйозні перспективи. Особливо з огляду на те, що спрямовано його, за словами голови Ради з конкурентоспроможності індустрії ІКТ Ігоря Лисицького, саме на розвиток системи підготовки ІТ-фахівців як важливого фактору формування конкурентоспроможності вітчизняної індустрії інформаційних технологій. Важливо ще й те, що реалізує його Рада спільно з провідними ІТ-компаніями та міжнародними організаціями.

На фото: на трибуні генеральний директор компанії Microsoft Україна Надія Васильєва, у президії перший проректор НТУУ «КПІ» Юрій Якименко та голова Ради з конкурентоспроможності індустрії ІКТ України Ігор Лисицький.

[23.02.2016] Форум європейські освітні ініціативи

Запрошуємо взяти участь у Форумі Європейські освітні ініціативи, що відбудеться 23 лютого у Залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» (м. Київ, проспект Перемоги 37, корпус №1).

Починаючи з 2016 року, Рада з конкурентоспроможності індустрії ІКТ спільно з провідними ІТ-компаніями та міжнародними організаціями реалізує в Україні проект «Європейські освітні ініціативи», спрямований на розвиток системи підготовки ІТ-фахівців як важливого фактору формування конкурентоспроможності вітчизняної індустрії інформаційних технологій.

Проектом передбачено ряд програм співробітництва з вищими навчальними закладами, що займаються підготовкою кадрів для індустрії інформаційних технологій, а саме: надання грантів та стипендій, навчання студентів сучасним комерційним ІТ-технологіям, тестування та сертифікація, необхідна для працевлаштування.

Мета Форуму – презентація проекту Європейські освітні ініціативи та відповідних програм співробітництва ІТ-бізнесу з вищими навчальними закладами України.

У заході візьмуть участь:

  • Лілія Михайлівна Гриневич – голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти;
  • Михайло Захарович Згуровський – ректор НТУУ «КПІ», академік НАН України;
  • Сергій Миронович Квіт – Міністр освіти і науки України;
  • Руслан Валерійович Лук'янчук – перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку, народний депутат України;
  • очільники та представники більше сорока ВНЗ України, що займаються підготовкою ІТ-фахівців.

Програма заходу:

10:00 – 11:00 Реєстрація учасників Форуму.

10-30 – 11:00 ІТ-освіта в Україні сьогодні.

11-30 – 11:00 Європейські освітні ініціативи, міжнародний досвід підготовки ІТ-фахівців.

13-00 – 13:10 Підведення підсумків та закриття Форуму.

Організатори: Рада з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій України спільно з НТУУ «КПІ»

Партнери: GlobalLogic, EPAM, , CyberBionic Systematics, ITVDN, TestProvider, Microsoft Україна

Акредитація та онлайн реєстрація: https://ucc.ticketforevent.com/uk/

Контакти:

Станіслав Діденко, Виконавчий директор Ради з конкурентоспроможності ІКТ

тел.: +38 (068) 979-53-35, e-mail: s.didenko[at]itcompete.org

Дата події