24 грудня Президент України (1994 – 2005) Леонід Кучма вручив переможцям Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2015» дипломи лауреатів Президентського Фонду «Україна» і премії.
Президентський Фонд Леоніда Кучми «Україна» є одним зі спонсорів Фестивалю. Тож серед інших номінацій цього масштабного свята науки та технологій є й номінація «Переможець Фестивалю від Президентського фонду «Україна». Цього року її лауреати отримали дипломи та премії у розмірі по 12 тисяч гривень кожному.
На церемонію нагородження були запрошені ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, директор Інституту післядипломної освіти НТУУ «КПІ» Інна Малюкова, керівник фонду Kalinin Innovation Fund, який також є одним із інвесторів Фестивалю «Sikorsky Challenge» Володимир Гнат та інші.
Але головними на цій церемонії були, звичайно, лауреати Фестивалю, як отримали від Леоніда Кучми дипломи і премії. Ними стали:
- студент НТУУ «КПІ» Михайло Літовченко – автор проекту «Хвильова опріснювально-енергетична установка». Ця установка може забезпечити мешканців островів і прибережних районів (а це майже 70% людства) доступом до дешевої енергії і прісної води завдяки переходу на відновлюванні джерела енергії . Період її окупності - не більше двох років. Технологія дозволяє відмовитись від дизель-генераторів, не нашкодити довкіллю та навіть запобігти руйнації берегів хвилями;
- студент КПІ Олександр Махньов – автор проекту «Робот для обстеження радіаційно-забруднених акваторій». Його розробка дозволить швидко, дешево і точно досліджувати потенційні джерела зараженої води. За допомогою цього робота можна створювати карти забруднення акваторій, а сам процес дослідження триватиме в декілька сотень разів швидше, ніж класичним методом;
- учениця київської школи №37 Марта Чичилова та студент Київського коледжу міського господарства Тигран Согоян, розробка яких носить назву «Універсальна система для остеосинтезу». Ідея проекту – розвиток і поширення системи «Vosys-Optima», яка дозволяє лікувати переломи будь-якої складності у тварин. Система є унікальною, вона позбавлена практично всіх недоліків, які є в аналогів.
- студент Національного авіаційного університету Антон Головаченко – автор проекту «Універсальна роботизована ферма». Таку ферму можна організувати на будь-яких територіях незалежно від кліматичних умов. Вона може працювати автономно і практично не вимагає втручання людини, крім оператора, який стежить за роботою обладнання із спеціального центру. Завдяки цьому вартість овочів, витрати на воду, електроенергію і оплату праці співробітників значно зменшуються;
- учень Рівненського навчально-виховного комплексу «Колегіум» Андрій Пилипчук – автор проекту «Прилад для загоювання ерозивних деструкцій шкіри людини». Ця медична розробка може значно полегшити життя будівельникам, одним із професійних захворювань яких є ерозії шкіри рук. Більшість із цих людей мешкають у селах, а для лікування їх відправляють у обласні центри, що створює для них значні незручності. Прилад, який розробив Андрій, є доволі простим у використанні та доступним за ціною, і ним можна користуватися як у сільських медзакладах, так і самостійно.