Окупація частини території України, значна ймовірність ескалації конфлікту на сході держави, загострення суспільно-політичної ситуації, високий рівень терористичної та диверсійної загрози у м. Києві зумовлює необхідність проведення тренувань з цивільного захисту.

27 жовтня 2015 р. в нашому університеті було проведено спеціальне об'єктове тренування цивільного захисту з питань дії органів управління інститутів, факультетів і структурних підрозділів у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального характеру.

Тренування здійснювалось у два етапи.

На першому етапі для перевірки функціонування системи управління цивільного захисту провели оповіщення, збір керівного складу, евакуаційної комісії та комісії з надзвичайних ситуацій.

На другому етапі була проведена навчальна екстрена евакуація студентів, мешканців гуртожитку № 18, – одного з найбільших гуртожитків студмістечка університету.

У задумі навчання передбачалося, що в одній із кімнат загального користування гуртожитку має бути виявлений підозрілий пакунок.

Черговий контролер гуртожитку Г. П. Мазур, керуючись затвердженими інструкціями, негайно інформувала про подію старшого чергового університету Г. Г. Піддубного, після доповіді якого керівник тренування – проректор з навчально-виховної роботи П.О. Киричок – прийняв рішення про проведення негайної евакуації мешканців гуртожитку.

Оповіщали студентів-мешканців гуртожитку чергова служба гуртожитку та студентський актив.

Учасники навчання – студенти, персонал гуртожитку – з розумінням і відповідальністю чітко виконували інструкції. Керуючись спеціальними покажчиками маршрутів, 1642 мешканці гуртожитку за 13 хв. залишили дванадцятиповерхову будівлю і вийшли до встановленого місця збору. Посередники навчань зафіксували 39 студентів (2,3%), які не встигли своєчасно вийти з гуртожитку і були зараховані до навчальних втрат.

Команда охорони громадського порядку під керівництвом командирів, студентів Г. Котомова та Є. Даценка, діяла чітко і впевнено відповідно до затверджених інструкцій.

Підбиваючи підсумки, керівник тренування зазначив, що навчання пройшло злагоджено, повчально, і в цілому визначеної мети було досягнуто.

Варто нагадати, що попередження про небезпеку, загрозу виникнення надзвичайної ситуації здійснюється сигналом оповіщення цивільного захисту "Увага всім!" Тривале звучання сирени (до 5 хв.) свідчить про загрозу виникнення надзвичайної ситуації.

У мирний час таким сигналом попереджають про аварію на атомній електростанції або на хімічно небезпечному об'єкті, можливу повінь або затоплення, штормове попередження.

В особливий період про загрозу нападу повітряного противника попереджають сигналом "Повітряна тривога!" Водночас радіо, телебачення передає інформацію про подію та рекомендації щодо дій населення в умовах надзвичайної ситуації.

За будь-яких обставин слід діяти усвідомлено, не панікуючи, виконувати вказівки працівників цивільного захисту.

При виявленні боєприпасів або інших вибухонебезпечних предметів потрібно: не наближатися до них; повідомити самостійно або через когось із присутніх штаб цивільного захисту університету за тел. 234-35-11, 204-95-64 та міську службу порятунку за тел. 101, поліцію – 102, і надалі діяти за їх указівками.

Ю.В. Нестеренко, начальник штабу цивільного захисту

Дата події