Очільники і провідні викладачі навчальних підрозділів НТУУ «КПІ», що здійснюють підготовку фахівців у сфері ІТ-технологій, 21 жовтня зустрілися з представниками компанії «CyberBionic Systematics».
Розмова, модератором якої виступив ректор КПІ Михайло Згуровський, стосувалася надзвичайно актуальних для університету питань наближення навчання до сьогоднішніх потреб ІТ-галузі. «Головне завдання – зменшити розрив між теоретичною та практичною компонентами навчання, – підкреслив він. – При цьому обов’язково має зберегтися і фундаментальна складова, інакше ми можемо перетворитися на заклад, який готує «натискувачів кнопок». Це не наша ніша, ми готуємо тих, хто створює нові продукти, розв’язує нові задачі».
«CyberBionic Systematics» є однією з провідних вітчизняних компаній, що забезпечує навчання за актуальними напрямами у галузі інформаційних технологій. Вона має власний навчальний центр, комплексні програми підготовки розробників програмного забезпечення з дев’яти спеціальностей, її фахівці читають 32 авторські курси, вона може забезпечити тестування і сертифікацію ІТ-фахівців. Тож її участь у забезпеченні практичної підготовки студентів-айтішників може бути дуже значною. До речі, під час зустрічі представникам КПІ було представлено проект TestProvider.com, який дозволяє провести перевірку знань і навичок студентів на основі галузевих професійних стандартів розробників програмного забезпечення по найбільш використовуваних нині ІТ-технологіях.
Власне, зустріч і було присвячено питанням використання TestProvider на відповідних факультетах КПІ та тому, в якому форматі можна впровадити цей проект в навчальний процес. А ще – використанню відеокурсів ITVDN для розробників програмного забезпечення. Варто зауважити, що ці курси створено за дев’ятьма найбільш запитаними галуззю напрямами, відтак ті, хто навчатиметься за їх програмами, можуть здобути одну з популярних нині спеціальностей – Database Developer, SOA Developer, Mobile Device Developer тощо.
На завершення зустрічі її учасники домовилися створити центр компанії на базі факультетів, які готують ІТ-фахівців, і розпочавши широку співпрацю, остаточно визначитися щодо форм подальшого співробітництва з окремими факультетами і кафедрами.