9 лютого Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» відвідав Голова Державного космічного агентства України Олег Уруський.
У зустрічі з новопризначеним очільником космічної галузі України взяли участь ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, член Наглядової Ради НТУУ «КПІ» президент Малої академії наук України член-кореспондент НАН України Станіслав Довгий, проректор університету з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко, його заступник Віталій Котовський, Голова ТОВ ««АЙЛАНД МЕНЕДЖМЕНТ», керівник венчурного фонду «KALININ Invention Fund» Богдан Андрейцев, директор з питань інтелектуальної власності Наукового парку «Київська політехніка» Ярослав Кологривов, керівник групи розробників першого в Україні студентського наносупутника КПІ «PolyITAN 1» Борис Рассамакін та інші.
Відкриваючи зустріч, Михайло Згуровський привітав Олега Уруського з призначенням і висловив впевненість у плідності та ефективності його подальшої співпраці з університетом. Він також поінформував гостя про Космічну програму НТУУ «КПІ», її мету, завдання, напрями та можливості застосування результатів роботи університетських дослідників і розробників космічної техніки як для наукових цілей, так і для економіки України. При цьому він підкреслив, що реалізація Програми нині здійснюється винятково коштом університету та інвесторів.
Докладніше про Програму та етапи її реалізації розповів проректор Михайло Ільченко. Він, зокрема, повідомив, що нині політехніки працюють над новим університетським наносупутником для освітнього, наукового і технологічного застосування «PolyITAN 2», старт якого у рамках міжнародного проекту «QB50» заплановано на перший квартал 2016 року. Доповнив цю інформацію Борис Рассамакін. Він докладно розповів про роботу над першим і другим наносупутниками НТУУ «КПІ» та про деякі їх конструктивні особливості, про діяльність університетського центру управління польотом наносупутника «PolyITAN 1», який уже півроку перебуває на навколоземній орбіті, та про отримувану від нього інформацію.
Насамкінець учасники зустрічі, що фактично переросла у формат наради, домовилися про узгодження своєї роботи та про наступні кроки у напрямі розвитку космічних досліджень. Зокрема і в партнерстві з закордонними колегами, діяльність яких здійснюється в рамках масштабних програм Європейського космічного агентства.