14 листопада в Залі Адміністративної ради НТУУ «КПІ» відбувся українсько-польський семінар «Комп’ютерне моделювання нових матеріалів. Стан, проблеми, перспективи».

Організаторами семінару виступили Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національна академія наук України, Представництво Польської академії наук в Києві та Українсько-Польський центр НТУУ «КПІ». Тож і модераторів у нього було троє – професор Хенрик Собчук (Представництво Польської академії наук у Києві), член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко (НТУУ «КПІ») та член-кореспондент НАН України Михайло Штерн (Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України).

Участь у семінарі взяли українські і польські дослідники проблем теоретичної фізики та матеріалознавства, а також аспіранти і студенти НТУУ «КПІ» відповідних спеціальностей.

Комп’ютерне моделювання – один з найсучасніших методів, який використовують вчені, які працюють у галузі теоретичної фізики. За його допомогою забезпечується оптимізація створення нових матеріалів з визначеними властивостями. Тож нині комп’ютер все ширше використовується для проектування складу і структури нових матеріалів найрізноманітнішого призначення та характеристик, дослідження процесів у них. Це – доволі новий метод, що й не дивно – проникнення комп’ютерної техніки в усі сфери життя людини відбувається практично на наших очах. Відтак, ті, хто його нині використовує, стоять у джерел формування нової наукової дисципліни, яка дає дослідникам потужні інструменти для проектування матеріалів і значного пришвидшення процесу просування нових розробок від лабораторій до виробництва. Утім на шляху її становлення виникають певні запитання, на які намагалися знайти відповіді учасники цього семінару.

Про деякі з них говорив Вчений секретар Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України Валерій Картузов, з доповіді якого «Основні принципи комп’ютерного моделювання матеріалознавчих задач на макро, мезо і мікростурктурних рівнях» семінар розпочався. В ній було сформульовано не тільки основні принципи, але й основні вимоги до математичних моделей при розв’язанні матеріалознавчих задач. «О’єктом дослідження в обчислювальному експерименті є математична модель матеріалознавчої задачі, а не сама матеріалознавча задача, – наголосив Валерій Картузов. – Побудова математичної моделі матеріалознавчої задачі – це основна складова обчислювального експерименту, яка в комплекті з постановкою матеріалознавчої задачі та реалізації цієї моделі по комп’ютерних програмах проведення розрахунків дає ту унікальну установку, на якій проводиться експеримент… Щоби модель отримала право на існування, вона має пройти крізь стрій обов’язків, тобто відповідати певним вимогам». Цей виступ багато в чому визначив основний напрям подальших дискусій.

Програма семінару включала лекції і доповіді дослідників науково-дослідних інститутів НАН України, НТУУ «КПІ» та Польської академії наук. Деякі положення і результати досліджень, про які розповідали доповідачі, викликали жваве обговорення серед учасників. Було передбачено й студентську сесію, на якій зі своїми повідомленнями виступили наймолодші за віком дослідники, які навчаються в КПІ. Тематика охоплювала загальні питання сучасної ідеології комп’ютерного конструювання матеріалів, застосування методів комп’ютерного конструювання при створенні перспективних матеріалів з наперед заданими властивостями з огляду на використання таких матеріалів у конкретних системах і пристроях, застосування комп’ютерного конструювання матеріалів як поєднання теоретичного (квантово-імітаційного) моделювання й експериментального підходу при створенні нових матеріалів та інші.

[14.11.2014] Українсько-польський семінар «Комп’ютерне моделювання нових матеріалів. Стан, проблеми, перспективи»

14 листопада о 10:00 в Залі Адміністративної ради НТУУ «КПІ» відбудеться Українсько-польський семінар «Комп’ютерне моделювання нових матеріалів. Стан, проблеми, перспективи».

Комп’ютерне моделювання – один з найсучасніших методів, який використовують сьогодні вчені, які працюють у галузі теоретичної фізики. За його допомогою забезпечується оптимізація і значне пришвидшення створення нових матеріалів з визначеними властивостями. Тож нині комп’ютер все ширше використовується для проектування складу і структури нових матеріалів найрізноманітнішого призначення та характеристик, дослідження процесів у них.

Програма семінару включає лекції і доповіді вчених НАН України та Польської академії наук, науковців, викладачів, аспірантів і студентів НТУУ «КПІ», а також їх обговорення. Тематика охоплює питання сучасної ідеології комп’ютерного конструювання матеріалів, застосування методів комп’ютерного конструювання при створенні перспективних матеріалів з наперед заданими властивостями, застосування комп’ютерного конструювання матеріалів як поєднання теоретичного (квантово-імітаційного) моделювання та експериментального підходів при створенні нових матеріалів та інші проблемні питання.

Організаторами семінару виступили Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національна академія наук України, Представництво Польської академії наук в Києві та Українсько-Польський центр НТУУ «КПІ».

До участі в семінарі запрошуються вчені, викладачі, студенти, які працюють у галузі теоретичної фізики, та усі бажаючі.

Дата події