Події третього дня фестивалю «Sikorsky Challenge 2014» відбувалися у Центрі культури і мистецтв КПІ, виставковому залі Наукового парку «Київська політехніка», залі Вченої ради університету і на території університетського кампусу.
Для конкурсу «Intel-Техно Україна 2014-2015» це був відкритий день. Тобто день, упродовж якого з роботами його учасників могли знайомитися усі охочі. Тож з самого ранку до університету почали сходитися школярі різного віку з учителями. Організатори подбали, щоб вони могли не лише роздивитися проекти, але й переконатися, що природничі науки – це дуже цікаво. Задля цього на першому поверсі ЦКМ було розгорнуто кілька експериментальних майданчиків, на яких студенти фізико-технічного інституту, хіміко-технологічного факультету та факультету авіаційних і космічних систем КПІ демонстрували школярам різноманітні досліди. Працювали з дітьми і представники Малої академії наук та спонсорів – Благодійної фундації України «Відкриті серця», компанії Kingston Technology та інші. Ці зони цікавої науки навіть назви носили відповідні – «»Магічна лабораторія», «Башта перетворень» тощо. Ну а для найменших відвідувачів були організовані майстер-класи з ліплення, декупажу та інших цікавих занять. До речі, деякі з цих гостей фестивалю вже не вперше відвідують університет: з самого ранку найактивнішу увагу до всього, що відбувалося навколо, виявляли учні школи - дитячого садка «Кияночка», з яким уже майже 14 років за програмою «Музейна педагогіка» співпрацює Державний політехнічний музей НТУУ «КПІ». Варто зауважити, що у глядацькому залі Центру культури і мистецтв у режимі нон-стоп у цей час демонструвалися фільми про Ігоря Сікорського, ім’ям якого названо фестиваль, Костянтина Калініна та інших видатних конструкторів України з фондів музею.
Для учасників конкурсу «Sikorsky Challenge 2014» день розпочався зі «Сніданку з інвесторами». Директор з питань інтелектуальної власності Наукового парку «Київська політехніка» член організаційного комітету фестивалю Ярослав Кологривов пояснив: «Це достатньо узвичаєна у бізнес-середовищі форма спілкування, тобто обговорення за сніданком чи обідом питань співпраці. Обговорення у достатньо невимушеній обстановці, коли ніхто не нервує, не переживає, не хвилюється. Саме для створення таких умов ми й вирішили провести такий сніданок. У нас вже визначені потенціальні отримувачі інвестицій. Десять проектів точно їх отримають, ще по дев’ятьох інвестори визначатимуться». Тож у холі виставкового центру були накриті столи з кавою та чаєм, від яких інвестори і представники авторських колективів переходили до столів робочих.
За результатами роботи Міжнародного журі та цього, останнього, перед підбиттям підсумків спілкування були підписані меморандуми про співпрацю між інвесторами, командами розробників та бізнес-інкубатором чи Науковим парком «Київська політехніка». Але перш, ніж приступити до цього урочистого дійства, ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський вручив дипломи фіналістів усім командам, які взяли участь у презентації своїх проектів. «Ми маємо дуже гарні результати: Міжнародне журі вже надало інформацію про те, що з двадцяти двох проектів чотирнадцять запрошені інвесторами для подальшої співпраці, – наголосив він. – Це більше, ніж п’ятдесят відсотків фіналістів!».
Друга половина фестивального дня відкрилася лекцією члена Міжнародного журі конкурсу «Sikorsky Challenge 2014» колишнього заступника директора Українського науково - технологічного центру Віка Корсуна (США) «Інновації в Україні: задля наукового та освітнього лідерства країни», яку він прочитав у залі засідань Вченої ради університету для учасників фестивалю і студентів КПІ.
Насамкінець для студентів – потенційних учнів Стартап Школи «Sikorsky Challenge» і можливих майбутніх учасників цього конкурсу організатори провели презентацію цієї школи. У виставковому залі Наукового парку перед студентами виступили ректор університету Михайло Згуровський, голова Міжнародного журі конкурсу «Sikorsky Challenge 2014» і, водночас, один з організаторів Стартап Школи Ігор Пеєр та кілька її випускників, які, вже як фіналісти конкурсу, кілька годин тому підписали свої перші угоди про співпрацю з інвесторами.
А потім був смартмоб біля пам’ятника колишньому студенту КПІ, видатному інноватору Ігорю Сікорському, якого авіабудівники всього світу називали «Містер гелікоптер». Під загальні оплески в небо над КПІ як символи здійснення мрій змили безпілотник, розроблений в університеті, та яскрава надувна іграшка – модель вертольота! А ще, всі учасники смартмоба стали фундаторами нової традиції, що вона, як зауважив Ігор Пеєр, за кілька років, стане, напевно, обов’язковою для всіх, хто відвідуватиме КПІ: потерли капелюха на пам’ятнику великого авіаконструктора – щоб перейнятися духом інновацій та на щастя і успіх …