23 липня 2014 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» було освячено Храм Святителя Миколи Чудотворця – небесного покровителя університету.
Слід нагадати, що на території КПІ вже колись існувала православна церква. Вона стояла неподалік від корпусу, який нині має номер 35, була освячена в ім’я Святої Марії Магдалини і прикрашала не лише КПІ, але й усю Шулявку – історичну місцевість, у якій розташовано університет. Тому її інколи так і називали – Шулявська церква. У 1935 році її, як і багато інших київських церков, комуністична влада зруйнувала. Тепер на її місці розташовано фізико-математичний ліцей № 142. Тому новий храм було вирішено збудувати в іншій частині кампусу. Тож нова церква постала неподалік від корпусу № 4 та гуртожитків і житлових будинків на вулиці Янгеля.
Нова церква освячена в ім’я Святителя Миколи Чудотворця. Її будівництво не стало б можливим, якби не добродійна допомога народного депутата України IV, V і VI скликань, президента Малої академії наук, член-кореспондента НАН України, директора Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України Станіслава Довгого. Він став ініціатором і спонсором її будівництва в КПІ.
У церемонії освячення Академічного міжконфесійного храму взяли участь Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, президент Малої академії наук, член-кореспондент НАН України, директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України Станіслав Довгий, другий президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма, радник Президента України Микола Томенко, представники духовенства різних християнських деномінацій, відомі українські політики, видатні громадські діячі, провідні представники в галузі культури та мистецтв, співробітники та студенти університету.
Церква Святителя Миколи Чудотворця буде міжконфесійною, позаяк серед наших студентів, співробітників і жителів навколишніх вулиць є віруючі, які відносять себе до різних християнських конфесій. Відтак молитися в ній зможуть люди різних напрямків християнського віросповідання, а служби відправлятимуть священики різних зареєстрованих в Україні церков. Це, на думку Патріарха Філарета, сприятиме єднанню українців, а НТУУ «КПІ» може стати хорошою платформою для цього. Така толерантність – принципова позиція керівництва університету, яке поважає почуття віруючих незалежно від їхньої конфесійної приналежності. Тож люди, віруючі та люди, які лише навертаються до християнства, матимуть змогу проводити тут різні релігійні обряди – хрещення, вінчання, відспівування тощо і просто молитися. Церкву присвячено героям, що віддали та продовжують віддавати свої життя за Україну.
Впевнені, що на території КПІ з’явиться ще один центр тяжіння для киян.