29 травня у Залі засідань Вченої ради відбулася церемонія підбиття підсумків і нагородження переможців Всеукраїнського онлайн-конкурсу за програмою «Samsung Developers' Academy» з програмування та комп'ютерного моделювання для студентів старших курсів українських ВНЗ.
Цей масштабний проект стартував у грудні 2013 року і викликав велике зацікавлення з боку студентів ІТ-спеціальностей. Конкурс проходив у межах загальнонаціональної освітньої програми «Samsung Developers' Academy» за підтримки Центру науково-дослідних розробок (R&D) компанії «Samsung Electronics». Організатори визначили собі за мету допомогти талановитій українській молоді реалізувати свої знання, навички та прагнення. Тож програма покликана привернути увагу молодого покоління до освоєння технічних спеціальностей і сприяти оновленню технічної бази українських вишів. Керівники компанії не приховують також, що за допомогою цієї програми вони прагнуть залучити до своїх лав ще більше перспективних молодих фахівців.
Учасників конкурсу тепло привітав президент Центру Центру науково-дослідницьких розробок компанії «Samsung Electronics Україна» Чанг Кьонг Хун. Він підкреслив, що успіх будь-якої країни визначається не лише її економічними показниками та зовнішньополітичними здобутками, але й досягненнями у сфері освіти та науки. Значну роль при цьому відіграють нині інформаційні технології. З точки зору «Samsung», освіта – це можливості, відтак компанія допомагає створювати нові можливості для українських студентів.
У ході конкурсу були визначені двадцять кращих його учасників. Восьмеро з них є студентами НТУУ «КПІ», причому п’ятеро увійшли до десятки переможців.
«На думку Міністерства освіти і науки України саме такі ініціативи та програми спонукають до того, щоб якість нашої вищої освіти, зокрема технічної, наближалася до світових стандартів, – наголосив на церемонії заступник Міністра освіти і науки України Олексій Дніпров. – І мені приємно відзначити, що серед переможців стільки студентів Київського політехнічного інституту – одного з найкращих технічних вишів нашої країни, і, на мою думку, Східної Європи».
За правилами конкурсу університет, який підготував найбільше число кращих молодих програмістів, також нагороджується. Відтак КПІ отримав устаткування для облаштування «Samsung Smart Class». До його складу входить низка інноваційних продуктів «Samsung», у тому числі інтерактивна дошка, планшети та інше.
Варто зауважити, що в університеті за допомогою «Samsung Electronics» вже обладнано дві сучасні лабораторії. І, як повідомив у своєму виступі директор Центру науково-дослідницьких розробок компанії Андрій Фісуненко, в них виконано 14 спільних проектів загальним бюджетом більш як у півмільйона доларів. Дві такі лабораторії є також в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, а цього року з’являться ще в чотирьох ВНЗ – у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», Харківському національному університеті радіоелектроніки, Національному аерокосмічному університеті та в Національному авіаційному університеті.
«Новий «Samsung Smart Class» буде обладнано на базі Фізтеху, але ж і студенти інших факультетів та відповідних спеціальностей, звичайно, матимуть можливість там працювати і розв’язувати певні задачі», – зауважив, вітаючи переможців, проректор НТУУ «КПІ», директор Фізико-технічного інституту професор Олексій Новіков.
Після привітань з трибуни заступник Міністра освіти і науки України Олексій Дніпров і президент Центру науково-дослідницьких розробок компанії «Samsung Electronics Україна» Чанг Кьонг Хун вручили переможцям дипломи і призи від компанії – планшети «Samsung Galaxy Note».