У Державному політехнічному музеї при НТУУ «КПІ» пройшов відкритий чемпіонат України з судномодельного спорту в класах стендових моделей-копій.

Упродовж кількох днів у великому залі музею експонувалися моделі морських суден різних епох і років. Тут були стародавні галери і сучасні ракетні катери; крейсери, імена яких навічно записані на сторінках історії, та перші вітрильно-парові лайнери; драккари вікінгів і підводні човни – усього більше 80 моделей. Географія учасників чемпіонату дуже широка – вони приїхали до Києва з Донецька, Запоріжжя, Луганська, Миколаєва, Одеси, Кіровограду, Хмельницька, Волині та інших міст і областей України. Певна річ, представили свої роботи на чемпіонаті й кияни. Широким був і віковий діапазон авторів моделей: наймолодшому з них було лише 12 років, найстаршому – 75! Змагання проводилися серед дорослих і юніорів, тож серед авторів моделей були як талановиті початківці, так і увінчані численними нагородами майстри спорту міжнародного класу.

Як повідомив заступник головного судді чемпіонату, президент Федерації судномоделізму і судномодельного спорту України Сергій Демиденко, провести це спортивне свято планувалося в Севастополі, але через відомі політичні обставини воно було перенесено до Києва, і Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ» не лише надав для нього приміщення, але й виступив співорганізатором.

чемпіонат України з судномодельного спорту в класах стендових моделей-копій«Назва самого першого технічного музею в світі в українському перекладі звучить як «Мистецтво роботи». Власне, так він зветься й дотепер. У виставлених у нас нині моделях це мистецтво і робота поєдналися. Нам дуже цікаво вітати чемпіонат і цю виставку у наших стінах», – наголосила на церемонії відкриття директор музею Наталія Писаревська.

Протягом усіх днів, доки тривали змагання, судді оцінювали відповідність моделей їхнім прототипам за кресленнями, фотографіями, описами, іншими матеріалами (в тому числі й архівними) реальних суден; повноту відтворення деталей, такелажу, розфарбування, якість виготовлення моделей тощо – усього за п’ятьма групами критеріїв, визначених правилами Міжнародної федерації судномодельного спорту. Підсумки чемпіонату суддівська колегія підбила 7 квітня, у День пам’яті загиблих підводників. Цього року цей день збігся у часі з 25-літтям від дня загибелі підводного човна «Комсомолець», тому чемпіонат, серед організаторів якого, до речі, була й Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників, був присвячений тим, хто назавжди залишився у водах Світового океану. Головний суддя чемпіонату Ігор Акімов вручив медалі і дипломи кращим із учасників і кубки командам-переможцям. Кращою з них визнана команда з Києва, друге місце обійняли спортсмени-судномоделісти Донецька, третє – команда Миколаєва.

Дата події