10 грудня в НТУУ «КПІ» розпочав роботу П'ятий міжнародний форум «Нові горизонти ІКТ в освіті». Його співорганізаторами виступили всесвітньо відома компанія Intel, Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти України, Академія педагогічних наук України і Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».
Метою Форуму є презентація глобальних тенденцій і комплексних рішень з впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в освітній процес, обмін досвідом, презентація нових курсів та освітніх ресурсів Intel, презентація ініціатив щодо використання ІКТ у навчальному процесі з метою підвищення ефективності сучасної освіти та підготовки молоді до життя в умовах інформаційного суспільства XXI століття.
Форум проводиться з нагоди святкування 10-річчя реалізації міжнародних освітніх програм Intel в Україні. За ці роки навчання за такими програмами пройшли більше 300 тисяч вчителів та студентів педагогічних вузів і понад 20 тисяч школярів. Більше 5000 учнів середніх шкіл взяли участь у регіональних та національному етапах наукового конкурсу Intel і майже 50 їх переможців - в найбільшому в світі конкурсі учнівської молоді «Intel ISEF» в США.
Участь у Форумі беруть понад 300 представників освіти з 13 країн світу.
Робота Форуму розпочалася з пленарного засідання, яке проходило у форматі TED - ex (Technology Entertainment Design - Технологія. Розваги. Дизайн) і було присвячено ідеології використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та способам «наведення» з їх допомогою мостів над прірвою, що розділяє зараз освіту і реальне життя з його потребами. Після панельної дискусії, яка завершила пленарну частину першого дня Форуму, його робота продовжилася за чотирма сесіям: «Accessibility (Комплексні рішення для створення інфраструктури навчального закладу. Нові форм-фактори комп'ютерної техніки для освіти)», «Connectivity (Як Інтернет -сервіси міняють школу. Соціальні мережі в освітньому процесі. Освітня галактика Intel. Підсумки першої онлайн-конференції)», «Professional Development (Професійний розвиток у сфері ІКТ. Презентація нових освітніх курсів і ресурсів Intel і партнерів)» та «Pedagogical Approaches in XXI century ( Інноваційні педагогічні технології в програмі Intel «Шлях до успіху» (Фасилітація, мережеві спільноти, формування та оцінка навичок XXI століття)».
Заходи програми другого дня Форуму - сесії «Education Policy», «Координаційна рада Intel «Навчання для майбутнього», «Координаційна рада програми Intel «Шлях до успіху» та майстер-клас головного архітектора за освітою програми World Ahead корпорації Intel Роберта Фогеля та інші - відбудуться 11 грудня в Київському університеті імені Б. Грінченка .