21 вересня 2013 року на території НТУУ "КПІ" відбувся перший захід у рамках незвичайного наукового проекту "Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні". Активну участь в його організації та проведенні взяли волонтери Наукового товариства студентів та аспірантів НТУУ "КПІ".
Мета проекту – популяризація наук простим і, водночас, незвичним для нашого суспільства способом: кожен охочий, незалежно від віку, статусу чи місця навчання, може власноруч провести експеримент в імпровізованій лабораторії просто неба, зробити маленьке диво та переконатися, що наука може бути доступною та цікавою.
Навіть дощова погода не завадила фахівцям з Центру науки Коперника (Варшава) разом з підготовленими українськими волонтерами – студентами НТУУ "КПІ" та інших ВНЗ України – наочно демонструвати та пояснювати бажаючим різноманітні закони фізики, хімії та біології. Особливість Наукових пікніків полягає в тому, що відвідувачі не тільки дізнаються про незвичайні властивості речовин, які щодня використовують у побуті, та спостерігають за лабораторними дослідами, але і можуть провести такі досліди власноруч. У такий спосіб організатори прагнуть продемонструвати, що наука "живе" не лише у формулах та схемах, але й в усьому, що нас оточує. А також навчити педагогів і батьків проводити цікаві пізнавальні заняття для дітей, використовуючи підручні матеріали.
Хімічні експерименти від київських вишів, майстер-класи для дітей, вибухове шоу, демонстрація можливостей керування роботами за допомогою мозкових хвиль, робот-андроїд, веселі активні командні ігри для дітей, пізнавальні вікторини, призи та подарунки – все це можна було побачити і отримати під час першого Наукового пікніка в КПІ.
Координатор проекту у Києві Ксенія Семенова поділилась своїми враженнями: "Дуже приємно відчувати підтримку співробітників НТУУ "КПІ" та волонтерів Наукового товариства студентів та аспірантів. Адже ми робимо спільну, важливу для всієї України справу: вирощуємо нове покоління молодих інженерів, науковців… Приємно бачити, що заходи інтелектуального дозвілля стають не менш популярними, ніж суто розважальні. В Україні з'явилося чимало науково-розважальних шоу. Науковий пікнік унікальний саме своїм форматом. Це не просто виставка – тут усе можна спробувати, погратися, позмагатися. Адже, зрештою, діти є діти. Саме у шкільному віці формується уявлення про світ та про своє місце у ньому. І хто знає, можливо, хтось із цих дітей в майбутньому стане великим винахідником чи нобелівським лауреатом."