30 серпня на оновленій Площі Знань Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» відбулося традиційне відзначення свята «День першокурсника».

Цього року КПІ відчинив свої аудиторії для першокурсників уже в 115 раз, тому й відзначення свята було особливо урочистим. Зауважимо, що якщо 1898 року до інституту було прийнято лише 360 студентів, то тепер до сім’ї київських політехніків вливається 5000 учорашніх абітурієнтів.

Нове поповнення політехніків поздоровили ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Саката Тоічі, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти народний депутат України Лілія Гриневич, голова Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації Максим Луцький, ректор Варшавської політехніки Ян Шмідт, голова Секції вихованців КПІ в Польщі Януш Фукса. Привітати студентів КПІ прийшли також народний депутат України Дмитро Андрієвський, президент Польської освітньої фундації «Перспективи» Вальдемар Сівінські, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков, ректор Національного авіаційного університету Микола Кулик та інші.

Під звуки Державного Гімну в небі над Площею Знань замайорів Державний Прапор України. Право підняти його цього року було довірене переможцеві Всесвітньої олімпіади з математики в м. Благоєвград у Болгарії студенту Інституту прикладного системного аналізу НТУУ «КПІ» Євгену Поліщуку. А затим перед тепер уже першокурсниками урочистим маршем пройшли їхні старші товариші – переможці та дипломанти всеукраїнських і міжнародних студентських олімпіад і наукових конкурсів; провідні спортсмени університету – чемпіони і призери турнірів різного рівня, члени збірних команд України з різних видів спорту; учасники колективів художньої творчості Центру культури і мистецтв КПІ; цьогорічні володарі звань «Королева КПІ» та «Містер КПІ». А студенти – аматори бального і сучасного танцю та кращі вокалісти університету просто на площі продемонстрували присутнім своє мистецтво.

Насамкінець, в небо над Площею Знань у супроводі різнобарвних повітряних кульок злетіли великі літери, які утворили назву – «КПІ»!

Дата події