18 червня НТУУ «КПІ» відвідали представники Токійського університету технологій сільського господарства (Японія) – професор Масао Нагаї та доцент Понгсаторн Раксінчаронсак. Вони відвідали Науково-технічну бібліотеку та Українсько-Японський центр НТУУ «КПІ», здійснили екскурсію алеєю пам’ятників видатним ученим і конструкторам, чия творча діяльність починалася в КПІ чи була з ним пов’язана, та ознайомилися з експозиціями Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ». Після загального знайомства з університетом гості зустрілися з його керівництвом і обговорили напрями і шляхи розширення співпраці.
У зустрічі взяли участь перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко, проректор з міжнародного співробітництва член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, заступник керівника департаменту міжнародного співробітництва Сергій Шукаєв, директор Українсько-Японського центру НТУУ «КПІ» Осаму Мідзутані та його заступник Євген Огородник, а також представники Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ».
Оскільки співпраця НТУУ «КПІ» з Токійським університетом технологій сільського господарства розпочалася кілька років тому (так, наприклад, його експерти брали участь у підготовці друкованих матеріалів з трансферу технологій, створенні бізнес-інкубатора та в інших спільних проектах), розмова точилася навколо питань розширення співпраці. Серед можливих її напрямів – «зелена» енергетика, технічна механіка і машинобудування, лазерні технології, сталий розвиток тощо. І, звичайно, комерціалізація наукових розробок за участю Наукового парку «Київська політехніка». З огляду на наукову спеціалізацію гостей – у своєму університеті вони займаються теоретичними і прикладними проблемами машинобудування – їх особливо зацікавив потенціал співпраці з Механіко-машинобудівним інститутом НТУУ «КПІ». Тож наприкінці зустрічі вони відвідали лабораторії інституту і завітали до кабінету, де в перші десятиліття ХХ століття працював видатний механік, славнозвісний фахівець з опору матеріалів і теорії пружності й коливань Степан Тимошенко, а насамкінець – сфотографувалися біля його пам’ятника, встановленого перед історичним корпусом № 1 університету.