17 травня в головному експозиційному залі Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ» відбулися чергові наукові читання з циклу «Видатні конструктори України». Присвячені вони були 95-й річниці від дня народження видатного інженера-конструктора радіоелектронного обладнання, радіофізика, член-кореспондента АН СРСР і РАН, професора, генерал-лейтенанта-інженера Григорія Кісунька.

Генеральний конструктор першої в світі системи протиракетної оборони, учасник створення перших в СРСР зенітно-ракетних комплексів, лауреат Ленінської премії, Герой Соціалістичної праці та кавалер багатьох орденів СРСР Григорій Васильович Кісунько народився 28 липня 1918 року в селі Бельманка (нині Запорізької області). Здобувши вищу освіту в Луганському педагогічному інституті та захистивши кандидатську дисертацію в галузі фізико-математичних наук в Ленінградському педагогічному інституті, він замість шкільного класу або інститутської лабораторії після початку Великої Вітчизняної війни добровільно пішов на фронт. Згодом закінчив Військове училище повітряного спостереження, оповіщення та зв’язку (ПСОЗ) Червоної Армії в м.Пушкін і проходив службу в 337-му Окремому батальйоні ПСОЗ Особливої Московської армії. Лише в 1944 він був відкликаний у розпорядження Ленінградської академії зв’язку імені С.М.Будьонного. Зі служби в ній в його житті почалася нова доба, присвячена розробці нових видів озброєння. Він брав участь у створенні першого радянського ЗРК «С-25», а згодом і ЗРК «С-75». З середини 50-х років ХХ століття він почав займатися розробкою першої у світі системи протиракетної оборони. З тієї пори його доля, науково-практична, а згодом і викладацька діяльність були пов’язані зі створенням і модернізацією цього виду озброєнь. Помер Г.В.Кісунько 11 жовтня 1999 року в Москві.

Після вступного слова проректора з наукової роботи університету академіка НАН України Михайла Ільченка, який докладно розповів про основні здобутки Г.В.Кісунька, перед учасниками слухань з доповіддю «Комплекси «С-25», «С-75». Історія створення та бойового застосування» виступив викладач Військового інституту телекомунікацій та інформатизації НТУУ «КПІ» полковник запасу Олександр Андрейко. Про обставини та етапи створення систем ПРО «А-25» і «А-135» розповів викладач ВІТІ кандидат технічних наук полковник запасу Олег Цуканов. З цікавим повідомленням про співпрацю Г.В.Кісунька з видатним українським вченим, Головним конструктором обчислювальних машин Сергієм Лебедєвим виступила аспірант Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України Альона Геза.

На завершення читань учасникам було продемонстровано відеофільм, присвячений розробкам Григорія Кісунька та їх бойовому застосуванню.

Наукові читання в Державному політехнічному музеї при НТУУ «КПІ»

17 травня в рамках проведення в НТУУ «КПІ» «Днів науки -2013» у Державному політехнічному музеї при НТУУ «КПІ» відбудуться Наукові читання з циклу «Видатні конструктори України», присвячені Генеральному конструктору першої в світі системи протиракетної оборони Григорію Васильовичу Кісуньку – вченому, інженеру, лауреату Ленінської премії, Герою Соціалістичної праці.

Початок о 14-30.

Дата події