24 квітня на факультеті електроенерготехніки та автоматики відбулося урочисте відкриття навчально-технічного центру, створеного за сприяння і безпосередньої участі компанії «АББ в Україні». У церемонії відкриття взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Стефан Гуллгрен, заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Франц Шнайдер, директор «АББ в Україні» Дмитро Жданов, перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко, директор департаменту електроенергетики Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Сергій Меженний, керівники і фахівці структурних підрозділів «АББ в Україні», професори, викладачі та студенти КПІ.
До складу центру входять чотири лабораторії, обладнання для яких надала компанія «АББ» у рамках виконання стратегічної програми з корпоративної соціальної відповідальності та сприяння розвитку української енергетики і промисловості.
«Матеріально-технічна база українських технічних університетів потребує якісного оновлення, на яке дуже часто не вистачає коштів. Окрім цього, майбутнім інженерам необхідно «вживу» працювати з технологіями, знання яких вимагатиметься на їх майбутніх робочих місцях. Тому ми розпочали проект створення навчальних центрів у провідних ВНЗ, – наголосив на церемонії відкриття директор «АББ в Україні» Дмитро Жданов. – У такий спосіб «АББ» робить довгострокову інвестицію в українську енергетику та промисловість, допомагає економіці вийти на інноваційний шлях розвитку».
Сучасна техніка, яку отримав факультет, – обладнання високовольтної та середньої напруги для розподілу електроенергії, обладнання релейного захисту та автоматики електротехнічних систем, засоби автоматизації та електропривод тощо – використовуватиметься у навчальному процесі для проведення наукових досліджень і для підвищення кваліфікації працівників енергетичної галузі України. Завдяки можливості працювати на ньому студенти знайомитимуться з найкращими технологічними рішеннями і набуватимуть відповідних експлуатаційних навичок, що, в свою чергу, дозволить університету готувати спеціалістів тієї кваліфікації, яка потрібна нині вітчизняній економіці. Певна річ, використовуватиметься нове обладнання і для наукових досліджень, які проводяться на факультеті.
«Для КПІ головним завданням завжди було і залишається підготовка фахівців високої якості. У нинішніх умовах домогтися цього непросто. Тому співпраця з провідними компаніями і підприємствами є одним з наших пріоритетів, – підкреслив, виступаючи перед учасниками церемонії, перший проректор КПІ Юрій Якименко. – І відкриття цього центру – це суттєвий крок у напрямку покращення підготовки майбутніх спеціалістів та забезпечення можливості для підвищення кваліфікації фахівців, які працюють у цій сфері».
Урочистості з нагоди відкриття центру завершилися підписанням угоди про співпрацю між компанією «АББ в Україні» та НТУУ «КПІ», після якого викладачі факультету і спеціалісти «АББ в Україні» продемонстрували учасникам церемонії і гостям нові лабораторії та їхнє обладнання.
За словами декана факультету електроенерготехніки та автоматики Олександра Яндульського, до сьогодні у світі було відкрито лише два навчально-технічні центри такого рівня: один у США в Массачусетському технологічному інститу́ті, другий – в одному з європейських технічних університетів. Відтепер існує і третій – в НТУУ «КПІ».
Довідково. Компанія «АББ» (www.abb.ua) – лідер у галузі технологій для енергетики та автоматизації. Технології, розроблені компанією, дозволяють енергетичним компаніям і промисловим підприємствам підвищувати продуктивність, знижуючи, водночас, негативні впливи на навколишнє середовище. Компанія «АББ» працює в більш як 100 країнах світу і налічує понад 145 тисяч співробітників. В Україні компанія відкрила своє перше представництво 1992 року. Тепер її офіси працюють у Києві, Донецьку, Запоріжжі, Львові, Миколаєві та Харкові.