Коли я був студентом, то співав у Народній хоровій капелі КПІ. Після закінчення інституту залишаюсь шанувальником цього мистецтва. Буваю на виступах хорів і певною мірою можу оцінити і складність репертуару, й чистоту виконання, і артистизм учасників. І дуже радий, що завдяки сприянню керівництва і профкому співробітників КПІ в Залі засідань Вченої ради НТУУ “КПІ” 22 квітня відбувся концерт, який став справжнім святом хорового мистецтва для численних слухачів – нинішніх і колишніх студентів, працівників та викладачів КПІ.
У концерті виступили два різних за характером колективи: змішаний хор – Народна хорова капела КПІ (художній керівник – Руслан Бондар) та Жіночий хор Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Галина Горбатенко). Вони зустрілися того вечора в КПІ невипадково. Галина Луківна у 1974–1990 рр. була художнім керівником хорової капели КПІ.
Утворена у 1947 р. Народна хорова капела КПІ – один з кращих самодіяльних хорів України. Останніми роками неодноразово ставала лауреатом або дипломантом різноманітних хорових конкурсів. Зокрема, у 2007 р. стала дипломантом І Київського фестивалю хорового мистецтва "Пісня над Дніпром", ХVI Всеукраїнського православного фестивалю духовних піснеспівів "Від Різдва до Різдва", у 2008-му успішно виступила на міжнародному молодіжному хоровому фестивалі у м. Неерпельт (Бельгія), 2009-го посіла перше місце на конкурсі в Наместово (Словаччина). У березні цього року брала участь у студентському хоровому фестивалі, що проходив в Університеті м. Коїмбра (Португалія), і в якому, крім португальських хорів, брали участь також колективи з Німеччини та Бразилії. Не можна не згадати, що 30 листопада минулого року капела з великим успіхом провела ювілейний концерт, присвячений 65-річчю заснування.
Капела виступала першою і виправдала очікування своїх прихильників – багато її колишніх учасників констатували, що традиції хору (акапельний спів, інтонування, чистота виконання) зберігаються і збагачуються.
Жіночий хор Київського інституту музики ім. Р.М.Глієра – колектив нині, без перебільшення, всесвітньовідомий. Галина Горбатенко заснувала його 1985 р. на основі диригентсько-хорового відділення цього навчального закладу. У складі хору – майбутні професіонали: диригенти та співаки, викладачі музичних шкіл. З 1994 р. колектив бере участь у найпрестижніших європейських хорових конкурсах, що проходять в Угорщині, Німеччині, Нідерландах, Іспанії, Росії та інших країнах і, як правило, стає лауреатом, отримує перші премії, Гран-прі.
У КПІ хор представив твори сучасних українських композиторів, складні за формою та стилістикою. Описувати словами виступ хору нефахівцю, та ще й нефахівцям – справа марна. Можна лише сказати щось про враження, яке він справив: чудово, неперевершено, фантастично, грандіозно. А з яким натхненням і любов'ю виконували хористки веснянки й купальські пісні – просто неможливо передати словами! Після кожного твору – бурхливі оплески і вигуки "Браво!" Концерт пройшов на одному диханні, глядачі не могли повірити, що він уже закінчився, і довго стоячи аплодували.
Після концерту я запитав у Галини Луківни про її враження від концерту. Безумовно, теплий прийом для неї та її хору – річ звична. Найбільше враження на виконавців справила акустика зали засідань Вченої ради. Приміщень із такою акустикою, як сказала Галина Луківна, у Києві лічені одиниці. Тож гріх використовувати таку залу лише для засідань і конференцій. Тут треба започаткувати діяльність своєрідної народної філармонії, проводити концерти класичної, зокрема й хорової, музики. І це під силу майбутнім музикантам Інституту ім. Глієра. Вони б набували тут концертної практики, а студенти, викладачі й працівники НТУУ “КПІ” знайомилися б із сучасним музичним мистецтвом України.