23 листопада КПІ відвідала делегація Генерального управління преси та публікацій (ГУПП) Китайської Народної Республіки, очолювана головою цього відомства Лю Бенжі. Його супроводжували радник з питань преси Посольства КНР в Україні Ся Хунчжан і відповідальні працівники ГУПП КНР – керівник його апарату Фан Вейпін, директор Департаменту з боротьби з піратством та незаконними публікаціями Жоу Уілін, директор Департаменту міжнародних обмінів та співробітництва Чжан Фуаї та інші. З української сторони делегацію супроводжував перший заступник Державного комітету телебачення і радіомовлення України Анатолій Мураховський.
Гості оглянули галерею видатних учених, чия діяльність була пов'язана з КПІ, галерею портретів студентів-переможців світових та європейських олімпіад і турнірів з математики, інформатики та фізики, історичний зал Вченої ради КПІ, ознайомилися з експозицією відділу авіації та космонавтики ім. І.І.Сікорського Державного політехнічного музею при НТУУ "КПІ".
Від нашого університету в зустрічі з очільниками Генерального управління преси та публікацій КНР взяли участь проректор з міжнародних зв'язків професор Сергій Сидоренко, директор Видавничо-поліграфічного інституту професор Петро Киричок, декан міжнародного факультету НТУУ "КПІ" професор Борис Циганок, заступник проректора, керівник управління зовнішньоекономічної діяльності Євген Поліщук та інші.
Сергій Сидоренко розповів гостям про зв'язки НТУУ "КПІ" з університетами, науково-дослідними організаціями та лабораторіями Китаю, про підготовку студентів з цієї країни, про спільні дослідницькі структури і центри, відкриті в університеті та про академічні обміни між КПІ і китайськими ВНЗ. З огляду на те, що нині НТУУ "КПІ" має угоди про співпрацю з 18 китайськими вишами, контакти ці нині є доволі активними і продовжують розширятися. Директор Видавничо-поліграфічного інституту Петро Киричок поінформував учасників зустрічі про напрями підготовки фахівців у цьому навчально-науковому підрозділі НТУУ "КПІ", наукові дослідження, які проводяться в його стінах, і про те, що ВПІ має всі можливості та умови для прийому й організації навчання за відповідними спеціальностями китайських громадян.
Урочистим і, додамо, переконливим акордом цієї зустрічі стало нагородження директора ВПІ професора Петра Киричка Грамотою Кабінету Міністрів України "За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку видавничо-поліграфічної галузі, високий професіоналізм, значні наукові та виробничі здобутки", яку йому вручив перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Анатолій Мураховський.
"НТУУ "КПІ" є одним з найвідоміших у Китаї українських університетів, – наголосив у своєму слові у відповідь голова Генерального управління преси та публікацій КНР Лю Бенжі. – Його випускники зробили вагомий внесок у розвиток науки і техніки не лише України, але й світу. Багато їх працює і в Китаї. Це викликає величезну повагу".
Лю Бенжі також зауважив, що, зважаючи на потужні процеси розвитку, які спостерігаються нині у видавничо-поліграфічній галузі Китаю, питання співробітництва з КПІ у справі вдосконалення відповідних технологій та підготовки для КНР фахівців на базі ВПІ НТУУ "КПІ" є надзвичайно актуальними і цікавими, тож для розгортання такої діяльності слід обмінятися пропозиціями щодо можливої кількості студентів і номенклатури спеціальностей, за якими вони могли б навчатися, після чого узгодити конкретні організаційні та фінансові питання.