Семиметровий стос книжок, увінчаний академічною шапочкою - бонетом, відкрито в КПІ. Назва дерев’яної скульптури, що постала біля історичного корпусу №1 університету, «Сходи пізнання». Тож зміст алегорії додатково пояснювати, напевно, не потрібно – символіка цілком зрозуміла. Таким чином, університетський парк, який давно став улюбленим місцем відпочинку не лише студентів і працівників КПІ, але й жителів усіх навколишніх вулиць, поповнився ще однією цікавою скульптурою.
Зауважимо, що донедавна цей арт-об’єкт був просто столітнім, зламаним грозою буком, уламки якого господарчі служби вже збиралися знести. Утім, з ініціативи і за фінансовою допомогою Богдана Андрійцева – мешканця одного з будинків, який розташований неподалік, перетворити скалічене дерево на витвір мистецтва зголосився молодий скульптор Єгор Зігура. У роботі над скульптурою йому допомогли його брат Микита Зігура та Олександр Лузан. Керівництво університету охоче підтримало задум, і 16 листопада політехніки та небайдужі кияни змогли оцінити результати їхньої майже двомісячної праці. І оцінка ця, судячи з оплесків, була найвищою! До речі, пам’ятник, за словами учасниці церемонії, головного редактора журналу «Образотворче мистецтво» Ольги Собкович, вийшов ще й надзвичайно сучасним, адже таке поєднання дерева і металу, як у наших «Сходах…», широко використовується нині в пластичних мистецтвах.
Символічно, що відкриття монументу майже збіглося в часі з Днем студента, який відзначають 17 листопада. Тому ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський привітав усіх, хто зібрався на галявині, де відтепер височіють «Сходи…», не лише з їх офіційним відкриттям, але й з цим святом.
І нехай не всі, хто його слухав, є нині студентами (для когось це вже минуле, а для когось – і майбутнє) – кожному ця, не дуже й формальна, церемонія додала гарного настрою і налаштувала на добро. Ну а студенти КПІ, звісно, отримали ще один, наочний, імпульс для навчання. Щоб і самим урочисто вдягнути шовковий академічний бонет і мантію в день отримання диплому.