16 травня НТУУ «КПІ» відвідала делегація Посольства Японії в Україні, очолювана Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні у 2002 – 2005 роках Амае Кішічіро. До її складу входили не лише представники Посольства, але й виконавчий директор та викладачі однієї з найвідоміших і найстаріших у Японії шкіл чайної церемонії.
Цей візит – перший крок на шляху реалізації задуму з нагоди 20-річчя встановлення дипломатичних зв’язків між Україною та Японією ознайомити наших співгромадян з невід’ємною частиною культури цієї далекосхідної країни – чайною церемонією. Задля цього в Україну у вересні цього року приїде Великий майстер чайної церемонії у п’ятнадцятому поколінні Сен Ген Шіцу з двома учнями. Вони посвящатимуть у таємниці чайної церемонії українських громадян, насамперед, звісно, молодь, і проводитимуть для них показові церемонії.
– Чайна церемонія є давньою японською традицією, яка за багато століть стала невід’ємною частиною нашої культури, – зауважив Амае Кішічіро. – Зв’язок культури і нашого сьогоднішнього науково-технічного розвитку надзвичайно міцний. Адже японський прогрес базується на підвалинах японської культури. Впевнений, що демонстрація чайної церемонії для українських глядачів буде особливо цікавою ще й тому, що вона передбачає не лише споживання чаю, але й спілкування.
Тож гості з Японії звернулися до керівництва університету з пропозицією, щоб НТУУ «КПІ» став одним з тих місць, де проводитиметься презентація чайної церемонії.
– Ця ідея повністю відповідає концепції діяльності Українсько-Японського центру НТУУ «КПІ», – наголосив під час зустрічі ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський, – бо однією з цілей центру є ознайомлення українців з культурними традиціями Японії. У такий спосіб ми допомагаємо зближенню наших народів і зміцненню наших зв’язків. Тому ми повністю підтримуємо цей задум і надамо всіляке сприяння для його втілення у життя.