У Центрі культури і мистецтв НТУУ "КПІ" з 14 по 17 лютого пройшов конкурс для українських старшокласників "Intel-Техно Україна 2012" – Національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Science and Engineering Fair). Переможці цього етапу конкурсу отримають право представляти свої проекти на традиційному Всесвітньому фіналі Intel ISEF.

Метою конкурсу є всебічна підтримка обдарованої молоді, сприяння активізації науково-дослідницької пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнів, впровадження інноваційно-освітніх методів і технологій, глибше ознайомлення молоді з сучасним станом розвитку науки і техніки.

В Україні конкурс проводився під патронатом НАН України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні. Титульним генеральним спонсором конкурсу є всесвітньовідома корпорація Intel. В КПІ, де цей захід пройшов уже втретє поспіль, турботи з його організації взяли на себе викладачі та студенти Фізико-технічного і Механіко-машинобудівного інститутів.

На церемонії відкриття один з головних орга­нізаторів конкурсу – директор ФТІ Олексій Новіков зауважив: "У Київській політехніці цей конкурс проводиться втретє. Але, попри молодий вік, він уже має свою історію.  Якщо в перший рік його проведення участь брали 84 проекти, за рік по тому – 101, то тепер їх представлено вже 220. І дуже важливо, що це не лише романтичні й дещо фантастичні проекти, які превалювали спочатку, а цілком прагматичні, придатні до застосування і потрібні вже тепер".

Варто додати, що цьогоріч свої роботи на конкурсі представили школярі з 23 областей України та з Києва. Проекти розподілялися за п'ятьма категоріями:  "Математичні науки" (33 проекти), "Фізика та астрономія" (41 проект), "Комп'ютерні науки" (64 проекти), "Інженерія" (54 проекти) та "Енергетика" (28 проектів).  Спрямовані вони були на вирішення величезного кола проблем. Багато з них містили надзвичайно цікаві наукові та інженерні рішення, причому й рівень виконання їх був дуже високий. До того ж, тематика деяких стосувалася проблем, розв'язання яких для нашої, та й інших країн, є справді актуальним: "Енергетична мережа комбінованих електростанцій – шлях до майбутньої енергетики",  "Сучасна модель захисту ядерних реакторів", "Енергія з молока: перспективи використання теплових насосів на молочнотоварній фермі", "Розробка утилізатора енергозберігаючих ламп", "Поверхневе легування для виготовлення виливки із диференційованими властивостями" та багато-багато інших. Утім, молоді люди – завжди романтики. Тож не могли не звертати на себе уваги і роботи, тематика яких стосувалася питань, яких зазвичай  торкаються лише письменники – фантасти. Наприклад, "Подорож у Всесвіті: сонячне вітрило" чи "Віртуальна модель машини часу". Однак до вирішення й таких завдань учасники конкурсу підійшли як справжні науковці.

Оцінювало роботи у формі інтерв'ю з їх авторами авторитетне журі, до складу якого увійшли член-кореспондент НАН України, 23 доктори і 30 кандидатів технічних та фізико-математичних наук.

Нагородження авторів кращих проектів відбулося у ЦКМ НТУУ "КПІ" 17 лютого. Переможцями цьогорічного конкурсу "Intel-Техно Україна 2012" стали учень 11 класу Нетішенського НВК "Загальноосвітня школа І-ІІ ст. та ліцей" Хмельницької області Андрій Ситник з проектом "Механічний евакуатор – принципово нова конструкція евакуатора, винесеного за межі будівлі. Механічний евакуатор не потребує джерела енергії для живлення, є повністю автономним і швидкісним механічним ліфтом" (категорія "Інженерія"), учениця 11 класу ліцею  "Наукова зміна" (м. Київ) Євгенія Сорока з проектом "Кластери срібла з декількох атомів у флуоресцентних технологіях і біотехнологіях" (категорія "Фізика та астрономія") та учениці 9 класу Київського природничо-наукового ліцею №145 (м. Київ) Олександра Гуленко та Анастасія Іванова з проектом "Зростання ефективності роботи газових турбін на ГТС України" (категорія "Енергетика"). Вони представлятимуть Україну на Всесвітньому фіналі Intel ISEF з 13 по 18 травня в місті Пітсбург (штат Пенсильванія, США).

Київ. – 14 – 17 лютого 2012 року в Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» (Київ, проспект Перемоги, 37) відбудеться конкурс для українських старшокласників Intel-Техно Україна – Національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Science and Engineering Fair).

Ознайомлення з проектами – 14 лютого з 13-00.

Офіційне відкриття конкурсу – 14 лютого о 15-30.

Метою конкурсу є всебічна підтримка обдарованої молоді, сприяння активізації науково-дослідницької пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнів, впровадження інноваційно-освітніх методів і технологій, глибше ознайомлення молоді з сучасним станом розвитку науки і техніки.

Національний етап конкурсу відбудеться в Національному технічному університету України «Київський політехнічний інститут»:

14 – 16 лютого – відкриття конкурсу, постерний захист (у форматі інтерв’ю з фахівцями) наукових робіт за категоріями: математичні науки, фізика та астрономія, комп’ютерні науки, інженерія та енергетика

17 лютого – визначення та нагородження переможців та фіналістів і закриття конкурсу.

Переможці Національного етапу Конкурсу отримають право представляти свої проекти на Всесвітньому фіналі Intel ISEF з 13 по 18 травня 2012 року у м. Пітсбург (Пенсільванія, США), де роботи фіналістів оцінюватимуть всесвітньовідомі вчені, у тому числі й лауреати Нобелівської премії.

До участі в національному етапі відібрано 220 проектів: математика – 33, фізика та астрономія – 41, комп’ютерні науки – 64, інженерія – 54, енергетика – 28.

Нагородження переможців – 17 лютого об 11-30 в залі Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ».

Конкурс проходить під патронатом Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні.

Титульний генеральний спонсор конкурсу - всесвітньовідома корпорація Intel.

Спонсори національного етапу – АБ «Експрес-Банк», КБ «Надра Банк», АТ «Банк Богуслав», представництво компанії Zyxel вУкраїні, тренінг-центр i-Klass. 

За кращі проекти, які можуть бути використані в практиці банківсько-фінансової сфери, – спеціальний приз голови Національного Банку України.

 

Контакти: Катерина Ільчук т. 097-450-30-25, e-mail: kateryna.ilchuk@gmail.com

Дата події