"КП" уже писав про ХІІІ Міжнародну науково-технічну конференцію "Системний аналіз та інформаційні технології "SAIT-2011", яка пройшла в травні цього року. Проте її програма включала в себе не лише пленарні та секційні засідання. Серед передбачених нею заходів було і вручення студентам і працівникам ННК "ІПСА" НТУУ "КПІ" свідоцтв про те, що вони прослухали курс "Аналіз, моделювання та прогнозування в SAS". Перші 44 таких свідоцтва вручила студентам і викладачам КПІ, які успішно засвоїли програму курсу, керівник Академічної програми і Навчального центру SAS в СНД Ольга Стасевич.
Зауважимо, що угода між Українським відділенням всесвітньовідомої компанії SAS і ННК "ІПСА" була підписана 2010 року. На виконання досягнутих у ній домовленостей і був прочитаний навчальний курс у КПІ. Він став частиною глобальної академічної програми SAS, розробленої для студентів, дослідників, викладачів і керівників вищих навчальних закладів. Ця програма з 1976 року працює в багатьох країнах світу. Її мета – підтримати виші у справі вивчення новітніх інформаційних технологій у галузі аналізу даних, які дозволяють перетворювати інформацію в знання, а знання – у ті або інші рішення, в тому числі й управлінські. Володіння таким інструментарієм дозволить випускникам вищих навчальних закладів застосовувати сучасні методи аналізу в найрізноманітніших галузях (математика, статистика, фінанси, економіка, менеджмент, інженерні дисципліни тощо) і розв'язувати інноваційні задачі високих ступенів складності.
"За кілька місяців навчання слухачі курсу засвоїли основні засади роботи з даними, вивчили принципи їх перетворювань і обробки, ознайомилися з методами побудови складних аналітичних задач, аналізу і статистичної обробки даних, навчилися основ організації корпоративного середовища обміну та накопичення даних", – розповів провідний інженер ІПСА Михайло Макуха.
Додамо, що студенти, які беруть участь у цій програмі, мають можливість приєднатися до глобальної студентської мережі SAS, використовувати програмне забезпечення та бібліотеки даних SAS, отримують інструмент для проведення наукових досліджень, які високо поціновуються в науковому співтоваристві. Окрім того, переможці конкурсів студентських робіт, які проводяться компанією, отримують можливість виступити на щорічному Глобальному форумі SAS.
Ольга Стасевич високо оцінює перший досвід співпраці між SAS СНД та ІПСА: "Тепер фахівці зі знанням аналітичних інструментів SAS з'являться і в Україні, і ми сподіваємося збудувати на базі НТУУ "КПІ" центр компетенції SAS для ВНЗ. Для цього є всі передумови: швидке і грамотне засвоєння інструментів SAS і створення нових навчальних курсів викладачами університету, ентузіазм залучених до навчального процесу аспірантів і студентів".
Довідково
Компанія SAS заснована 1976 року, і сьогодні в її 400 офісах, розташованих у багатьох країнах світу, працюють 11,8 тис. співробітників. Компанія є одним із світових лідерів на ринку програмного забезпечення і надання послуг у галузі аналітики. В її розробках об'єднуються як найновітніші технології інтеграції, обробки та зберігання даних, так і потужні аналітичні інструменти, що дає можливість проводити аналіз у рамках єдиного середовища – аналітичної платформи. Клієнтами SAS є понад 50 тисяч організацій у 126 країнах. Серед них – 93 компанії з першої сотні лідерів, яких включено до списку "2010 FORTUNE Global 500®". В країнах СНД компанія почала працювати в 1996 році.