За понад стодесятилітній свій вік Київський політехнічний став історичною пам’яткою міста. Створений новаторами, збудований талановитими зодчими і наповнений кращими викладачами та студентами, які стали вітчизняною технічною елітою, КПІ завжди залишався самобутнім осередком освіти і науки. Тож не дивно, що розповіді про інститут та зображення КПІ входять до численних історичних, наукових та фотовидань. «КП» уже розповідав про матеріали дослідження київського історика Олександра Анісімова «Киев и киевляне» (2002 р.), де є розвідки і про КПІ.
А недавно побачив світ фотоальбом «Киевские достопримечательности конца ХIX – начала ХХ вв.», у якому старі фото сусідують із сучасними, зробленими практично в тому ж ракурсі. У книзі представлено 52 об’єкти, зокрема і Київський політехнічний. Він знаходиться в чудовому товаристві всесвітньо відомих культових споруд – Софії Київської, Києво-Печерської лаври, Андріївської церкви та інших пам’ятних місць Києва. Тексти до фото написав О.Анісімов, автор сучасних знімків – О.Жарій.
Гортаючи сторінки, читачі матимуть насолоду порівняти знамениті київські краєвиди столітньої давнини з нинішніми, відчути неспішний рух тодішнього міського життя. Альбом допоможе киянам і нашим гостям одночасно прогулятися містом, яке існує лише на чорно-білих світлинах, та нинішніми вулицями, скверами і парками столиці України.