24 листопада 2011р. відбулося святкування з нагоди 100-ї річниці від дня народження Федерації футболу м. Києва. Під час урочистого вечора, що провела Федерація футболу м. Києва спільно з Асоціацією футболу ветеранів м. Києва, керівники ФФК нагородили та відзначили орденами і медалями ветеранів київського "Динамо" поколінь 1960-2000-х років, а також футбольних тренерів, функціонерів. Команді ветеранів НТУУ "КПІ" були вручені срібні нагороди, відзнака та кубок за 2-ге місце.

Професори, викладачі та студенти Київ­ського політехнічного інституту безпосередньо причетні до заснування футболу в м. Києві. Перша команда КПІ була створена ще в 1903 році і називалася вона просто – "Полі­техніки". Ініціаторами та організаторами її були професори М.Делоне, В.Плотников та викладач М.Та­­нанаев. У 1911 р. 6 київських клубів орга­нізували першу міську лігу: "По­літехніки", "Любителі спорту", гурток "Славія", гурток "Спорт", Польське гімнастичне товариство та гурток "Фенікс". Виграли турнір "По­літехніки". А 24 вересня 1911 року на зборах, у яких узяли участь представники спортивного гуртка Київ­ського політехнічного інституту, Німецького гімнастичного товариства, Польського гімнастичного товариства та інших спортивних організацій, було сформовано й Ки­ївську футбольну лігу. На установчих зборах було обрано комітет Київської футбольної ліги. Головою комітету став тоді ще молодий викладач КПІ, а згодом професор і відомий фахівець з аналітичної хімії Микола Тананаєв, який грав півзахисником у клубній команді "Політехніки" від дня її створення в 1903 році. Заступниками голови було обрано відомого київського вченого, лікаря О.Анохіна та представника КПІ В.Бобровського. Секретарем КФЛ учасники зборів обрали представника Німецького гімнастичного товариства О.Вешке, членами правління – знов-таки представників спортивного гуртка КПІ В.Рокотяна і В.Оттена – воротаря футбольної команди "По­літехніки" та кандидата до збірної команди Росії на V Олімпійські ігри 1912 року.

Футбольна команда «Політехніки». 1910 рікУ першому чемпіонаті Києва взяли участь п'ять футбольних команд. У фіналі "Політехніки" розгромили "Сокіл" і офіційно були визнані найсильнішою командою міста. Це звання футболісти КПІ підтвердили в чемпіонаті Києва серед студентських команд, випередивши дев'ять футбольних дружин вищих і середніх навчальних закладів. Того ж року на базі команди КПІ було сформовано збірну Київської футбольної ліги, яка 22 жовтня провела свою першу виїзну гру в Харкові й виграла у збірної цього міста з рахунком 3:0. "Політехніки" ставали чемпіонами Києва ще двічі – у 1912 та 1916 роках.

У Києві в серпні 1913 року була проведена Перша Всеросійська олім­піада. У її програмі був і футбольний тур­нір, у фіналі якого команда "По­літехніки" перемогла команду "Славія", здобувши почесну нагороду – Срібний кубок міста Києва!

Тож команда ветеранів НТУУ "КПІ" гідно виступила в чемпіонаті міста Києва серед грав­ців віком за 45 років і продовжила славні традиції своїх попередників, отримавши 2-ге місце та срібні нагороди. Хоча таке бажане перше місце посіли гідні суперники, це було поштовхом для команди "КПІ" в наступних футбольних сезонах боротися тільки за перемогу, що і стало девізом першої команди КПІ "Полі­техніки" зразка 1903 року. Хотілося б, щоб не лише ветерани, а й студентська молодь гідно продовжувала великі спортивні традиції КПІ як у футболі, так і в інших видах спорту, а ми, вболівальники, будемо з радістю допомагати!

Інф. “КП”