Номер 1 газети "Київський політехнік" за 2012 рік

Київський політехнік, 2012, № 1 (у .pdf форматі)

files/1201.pdf

Містера КПІ – 2012 обрано!

2012.12.13 Конкурс чоловічої краси та  креативності «Містер КПІ»

13 грудня 2012 року в Центрі культури та мистецтв Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» пройшов конкурс чоловічої краси та креативності «Містер КПІ». За це почесне звання змагалися 20 представників інститутів та факультетів КПІ.

Дарунок музею від скульптора

Кампус КПІ. Музей - 2011. О.С.Болтенко, М.О. Олійник, М.Ю.Ільченко

Заслужений художник України скульптор Микола Олійник уже не один рік працює задля увічнення пам'яті тих, ким гордиться КПІ. Він є автором пам'ятників Ігорю Сікорському, Сергію Корольову, Володимиру Челомею, Леву Люльєву, Архипу Люльці.

Успіх учених КПІ на міжнародній конференції в Габрово

2011.11.18-20  ХІ щорічна Міжнародна науково-технічна конференція UNITECH'11

З 18 по 20 листопада в Технічному університеті Габрово (Болгарія) відбулася ХІ щорічна Міжнародна науково-технічна конференція UNITECH'11, у якій взяли участь представники з 20 країн Європи і Азії.

Аспірант ММІ успішно захистив кандидатську дисертацію в Москві

Фото. Хасан Аль-Дабас

У 2004 році випускник механіко-машинобудівного інституту (ММІ) НТУУ "КПІ" Хасан Аль-Дабас вступив до аспірантури на кафедру конструювання верстатів та машин, де під науковим керівництвом д.т.н., проф.

Каріна Боженко: "Випробування загартовують"

Фото. Боженко Каріна

Особливого колориту студентському загалу Київської політехніки додають дівчата-студентки. Яскраві, самобутні і розумні. Приміром, серед нинішніх стипендіатів Президента єдина представниця технічних спеціальностей в НТУУ "КПІ" – шестикурсниця РТФ Каріна Боженко. Вона погодилася трохи розповісти про себе на сторінках нашої газети.

– Як Ви потрапили до технічного університету?

Книги Нобелівських лауреатів з хімії в НТБ

Кампус КПІ. НТБ - 2011. Виставка Книг Нобелівських лауреатів з хімії

Науково-технічна бібліотека ім. Г.І.Денисенка НТУУ "КПІ" – ровесниця КПІ. У її фондах багато унікальних книг, які наприкінці ХІХ сторіччя повідомляли про новітні наукові і технічні досягнення, а нині є раритетами і становлять значну цінність для тих, хто досліджує історію науки і техніки. Багато книг ХІХ і початку ХХ сторіччя представлено в залі №2, працівники якого не тільки збирають старі книги, але й упорядковують їх, роблять їх більш доступними для дослідників.

Кудрявцев Іван Васильович - засновник НДІ "Квант"

Foto. Кудрявцев Іван Васильович

Наукові читання з циклу "Видатні конструктори України", започатковані Державним політехнічним музеєм, проводяться впродовж останніх 10 років чотири рази на рік і мають незмінний успіх серед студентів та викладачів університету.

Одні з читань минулого року були присвячені Івану Васильовичу Кудрявцеву – засновнику і першому директору Науково-дослідного інституту "Квант". КПІ для "Кванту" був і залишається кузнею інженерних кадрів.

Січень рік починає

Image. Янус. Римська монета, ІІІ ст. до н.е.

Січень рік починає… Але чому саме січень? Адже нічого цікавого з календарно-астрономічної точки зору в цьому місяці не відбувається – це ми пам'ятаємо ще зі шкільної лави. Наша матінка-Земля обертається собі навколо Сонця зі своєю звичайною швидкістю.

День молодого інженера-зварювальника

2011.11.01 День  молодого інженера-зварювальника на фірмі "Фроніус Україна"

Останніми роками зварювальний факультет плідно співпрацює з відомою у світі австрійською компанією "Fronius", а саме з її дочірньою фірмою – ТОВ "Фроніус Україна", створеною 20 років тому в селі Княжичі під Києвом. На сучасному зварювальному обладнанні цієї фірми, яким оснащена лабораторія автоматичного зварювання плавленням ім. Є.О.Патона, студенти факультету виконують лабораторні роботи, здійснюють експериментальні наукові дослідження.

Переможці конкурсу "Таланти КПІ-2011"

2011.12.05 Урочисте закриття Мистецького конкурсу "Таланти КПІ-2011"

Мистецький конкурс "Таланти КПІ-2011" непомітно добіг кінця, і 5 грудня у виставковій залі корпусу № 7 відбулося його урочисте закриття. Переможці отримали дипломи та подарунки, а решта учасників – подяки за участь у мистецькому заході.

До 100-річчя Федерації футболу Києва

2011.11.24 Святкування з нагоди 100-ї  річниці від дня народження Федерації Футболу м. Києва

24 листопада 2011р. відбулося святкування з нагоди 100-ї річниці від дня народження Федерації футболу м. Києва. Під час урочистого вечора, що провела Федерація футболу м. Києва спільно з Асоціацією футболу ветеранів м. Києва, керівники ФФК нагородили та відзначили орденами і медалями ветеранів київського "Динамо" поколінь 1960-2000-х років, а також футбольних тренерів, функціонерів. Команді ветеранів НТУУ "КПІ" були вручені срібні нагороди, відзнака та кубок за 2-ге місце.