8 листопада НТУУ «КПІ» відвідали перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Мазурчак та відповідальні працівники Головного управління енергетики, енергоефективності та енергоменеджменту, Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики КМДА і Міністерства  регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Зустріч столичних посадовців з науковцями і викладачами КПІ, які працюють в сфері енергетики та енергоменеджменту, проводилася в рамках Днів енергоефективності в м.Києві в 2011 році, які розпочалися 4 листопада і триватимуть до кінця поточного тижня. Тож, зрозуміло, що представників влади передусім цікавили розробки КПІ в галузях енергетики, енергозбереження та енергоменеджменту. Причому такі, які готові до швидкого впровадження. Тому першим підрозділом, до якого вони завітали, був Науковий парк «Київська політехніка».  Хоча для Олександра Мазурчака це було не перше знайомство з розробками київських політехніків, однак деякі з проектів, які продемонстрували в експозиційному залі Наукового парку ректор КПІ Михайло Згуровський та представники інститутів і факультетів, були для нього новими і надзвичайно цікавими. Понад те, біля деяких стендів він одразу давав доручення службовцям, які його супроводжували, щодо докладнішого вивчення можливостей впровадження демонстрованих систем у систему міського господарства або підготовки пілотних проектів їх використання на базі окремих будинків чи районів міста.

Після відвідування Наукового парку в залі Адміністративної ради університету відбулася нарада, присвячена питанням подальшої співпраці міської влади та фахівців університету в галузі енергетики та енергоменеджменту.  У ній взяли участь керівники, науковці та викладачі трьох навчально-наукових підрозділів, які здійснюють підготовку фахівців і займаються науковими розробками для енергетики. Тематика розробок, які представили працівникам міськдержадміністрації представники цих підрозділів – декан факультету електроенерготехніки та автоматики Олександр Яндульский,  завідувач лабораторії кафедри атомних електростанцій та інженерної теплофізики теплоенергетичного факультету Олександр Гершуні та директор Інституту енергоефективності і енергоменеджменту НТУУ «КПІ» Артур Праховник,  стосувалася широкого спектру пристроїв, технологій і розробок – від установок з сонячним колектором на теплових трубах до систем своєчасного обліку та аналізу енергоспоживання і економічного тягового асинхронного електроприводу для міського електротранспорту тощо. Особливу увагу заступника голови КМДА привернули напрацювання університету в справі управління використанням енергетичних ресурсів і досвід діяльності університетської служби енергоменеджменту, про роботу якої розповів проректор Микола Печеник.

–  Такої системи енергоменеджменту, як у КПІ, немає більше ні в кого, – відзначив Олександр Мазурчак. – Тому ми були б вдячними, якщо фахівці університету розробили б методичні вказівки щодо її організації та впровадження для всіх навчальних закладів міста.

Варто зауважити, що через обмеження у часі представникам міської влади було продемонстровано лише частину розробок  фахівців університету в галузі енергетики та енергоменеджменту.

–  Ми підготували для КМДА пропозиції по 32 проектах, –  підкреслив наприкінці наради ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський. – 18 з них можуть бути впроваджені в 2012 році, ще 14 – в 2013 - 2015 роках. Понад те, Науковий парк «Київська політехніка» міг би стати для міської влади лабораторією для впровадження нових розробок для підвищення енергоефективності міського господарства та його окремих об’єктів.

Одним із важливих підсумків цієї зустрічі стала домовленість про підготовку і підписання Меморандуму про співпрацю між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» та Київською міською державною адміністрацією. І хоча таке співробітництво розпочате вже давно і триває, нарада, що відбулася 8 листопада, має всі шанси стати початком значного його розширення.

Дата події