Святкування 60-річчя Української Ради Миру, колективним членом якої є НТУУ "КПІ", відбулося 24 жовтня в Українському домі. У ході урочистого засідання було презентовано книгу Дасаку Ікеди та М.З.Згуровського "Діалоги. Японія й Україна – різні долі, спільні сподівання".

Дайсаку Ікеда – видатний японський філософ, гуманіст і громадський діяч, лауреат Премії миру ООН. Він – президент міжнародної миротворчої громадсько-релігійної організації "Сока Гаккай Інтернешнл" (SGI), яка діє в 192 країнах світу та об'єднує понад 10 млн членів. Серед іншого Д.Ікеда започаткував серію книг-діалогів з визначними політиками, філосо­фами, вченими різних країн, які розмірковують про долю своїх народів у новому ти­сячолітті та чинники, здатні знищити причини воєн у світі (вийшло друком уже кілька десятків таких розвідок).

У діалогах Д.Ікеди і М.З.Згуровського розглянуто соціальні, політичні, громадські та державотворчі процеси, актуальні для обох країн – Японії й України, у світі в цілому. Наведені роздуми допоможуть читачам орієнту­ватися у складному хитросплетінні відносин людей, які послідовно й невтомно розвиваючи технологічну компоненту, на жаль, не розвиваються духовно. Тероризм, міжетнічні війни, воєнні конфлікти, недотримання зако­нів, сепаратизм – такі події непоодинокі в сучасному світі. Автори звертають увагу читачів, що світ стоїть на порозі нових відкриттів. На їх переконання, сила розуму людини, її толерантність, духов­ність – це якості, що повинні пре­ва­лювати, завдяки їм людина може змі­нити світ собі на користь.

Представляючи книгу учасникам урочистостей, М.З.Згуровський зауважив, що її написали представники країн, далеких одна від одної. Але вони мають чимало спільного у своїй історії: обидві пережили страхіття ядерних катастроф (Японія вдруге зовсім недавно – під час аварії на АЕС в Фукуси­мі), обидві стурбовані пошуком свого шляху в сучасному мінливому світі, обидві у своєму становленні пройшли трансформацію від культури війни до культури розвитку (через освіту та підвищення загальної культури). Тож місія, покладена на плечі нинішнього покоління, – змінити світ на краще.

Про дружні зв'язки Японії з укра­їнським народом говорив у своєму виступі директор Українсько-японського центру НТУУ "КПІ"  п.Осаму Мідзутані. "Щоб рухатися далі, важливо знати одне одного", – сказав він. О.Мідзутані ще раз подякував українському народові за слова співчуття, висловлені свого часу у зв'язку з аварією в Фукусимі. "Тепер Україна й Японія знаходяться в перших рядах тих, хто стурбований проблемами мирного атома", – додав він.

На завершення вечора відбулося нагородження відзнаками Української Ра­ди Миру. Зокрема, орденом Миру І ст. відзначено Д.Ікеду за величезний внесок у справу миру і злагоди у світі – нашому спільному домі.

Н.Вдовенко