Якось так складається у житті звичайних студентів, що друзі й приятелі зазвичай допомагають добре проводити вільний час, розважатися, а займатися серйозними справами доводиться поодинці. Концерти, веселі конкурси, дискотеки, квести – це разом з хорошою компанією. А писати наукові статті чи готуватися до участі в конференціях доводиться самому.
На факультеті соціології і права НТУУ «КПІ» цю проблему вже давно вирішили, причому зробили це дуже оригінально і креативно. Для того, щоб ніхто не боявся займатися наукою, у квітні тут проходять Дні Науки ФСП, протягом яких весь факультет буквально живе наукою: проводиться безліч конференцій, диспутів, перформенсів, в яких беруть участь всі студенти факультету. Причому кожного року до програми Днів науки додаються нові секції, різноманітні проекти, круглі столи, тренінги тощо.
20-21 квітня 2011 року Дні науки ФСП пройшли в 14-й раз. Студенти мали змогу побувати на 23 секціях та 7 творчих заходах. Кожна з секцій була присвячена певній галузі науки, на кшталт філософії, риторики або соціології, при цьому вся робота секцій підпорядковувалася певній тематиці (наприклад, секція з історії акумулювала в собі дослідження студентів у галузі інформаційного суспільства, а на секції з правосуддя обговорювали проблему захисту прав людини в умовах судової реформи). За результатами роботи кожної секції визначалися переможці (І, ІІ та ІІІ місця), яким вручали грамоти та цінні подарунки.
Але найголовніший наслідок – це, звичайно, не грамоти в рамочці або книжки, яких не знайдеш в Інтернеті. Найголовніше – це дружня, тепла атмосфера, в якій дійсно культивується наука, і в якій займатися наукою не лише корисно та цікаво, але й модно. Найголовніше – це порозуміння, яке завжди присутнє під час роботи секцій, повага до чужої думки, толерантне ставлення до наукових пошуків молодих учених. Таким чином, факультет соціології і права вийшов на новий рівень наукової роботи студентів: якщо у багатьох вишах наука просувається згори-вниз, себто, від викладачів до студентів, то тут все навпаки: при підготовці до Днів науки студенти самі виявляють ініціативу та готуються до конференції. І при цьому, варто зазначити, дана подія не перетворюється на порожні балачки з якихось абстрактних тем – за результатами роботи секцій видається збірник тез, в якому друкуються найкращі доповіді студентів з усіх 23 секцій. Окрім того, в рамках Днів науки щорічно відбувається ярмарок проектів – представлення студентами-старшокурсниками своїх власних проектів для провідних сфер державного управління. Цього року темою ярмарку були реформи системи освіти, і, маємо надію, найцікавіші та найдієвіші проекти, запропоновані студентами, будуть згодом використані в освітній політиці України.