З 1993 року міжнародна компанія NetCracker Technology успішно розробляє та впроваджує системи операційної підтримки (OSS) для постачальників послуг зв’язку, корпорацій і урядових організацій. Компанія є провідним провайдером комплексних рішень, які дозволяють операторам зв’язку забезпечувати швидке надання послуг і здійснювати ефективне управління своїми багатофункціональними та об’ємними сервісами. Сьогодні OSS-рішення NetCracker використовуються провідними операторами зв’язку в усьому світі. Центральний офіс NetCracker Technology розташований у Бостоні (США).
Понад 8 років компанія веде професійну підготовку студентів у навчальних центрах, що створені в провідних ВНЗ світу.
У 2007 році за сприяння компанії NetCracker при ФІОТ НТУУ «КПІ» був створений «Навчально-науковий центр технологій управління системами та мережами передачі даних» (ННЦ). В ННЦ читаються цикли лекцій і проводяться практикуми з розробки інформаційних систем, орієнтованих на телекомунікаційний ринок. Після завершення навчального року слухачі ННЦ мають можливість стажування в київському офісі компанії NetCracker з продовженням поглибленого вивчення інформаційних та телекомунікаційних технологій та перспективою подальшого працевлаштування. Для студентів КПІ навчання безкоштовне, відбір за вступною співбесідою. Набутий досвід роботи факультетського ННЦ було вирішено трансформувати у створення загальноуніверситетського ННЦ NetCracker.
З цією метою 16 жовтня наш університет відвідали віце-президент з інжинірингу NetCracker Technology В.М.Седунов і представники українського відділення компанії: директор ТОВ «НЕТКРЕКЕР» (Україна) В.В.Терентьєв і технічний директор В.А.Чубанов. Під час зустрічі з керівництвом НТУУ «КПІ», в якій брали участь ректор НТУУ «КПІ» М.З.Згуровський, перший проректор Ю.І.Якименко, проректор з міжнародних зв’язків С.І.Сидоренко, зав. каф. АУТС С.Ф.Теленик, було обговорено напрями розвитку співпраці і підписано договір про створення в НТУУ «КПІ» спільного ННЦ «НТУУ «КПІ» – NetCracker» як структурного підрозділу університету на базі існуючого ННЦ.
У новому центрі планується навчання студентів, підвищення кваліфікації викладачів, проведення семінарів, виконання спільних наукових та дослідно-конструкторських робіт, проведення конкурсів наукових робіт аспірантів і магістрів.