Навчальна телестудія: Сторінки історії [зварювання, математика, космонавтика]

З чого починалося зварювання

Історія електрозварювання має багато яскравих сторінок. Фільм розповість про першу з них – історію створення Миколою Бернадосом першого зварювального апарату. Розповідь ведеться англійською мовою.

Сім'я вчених

Багато років свого життя Євген Оскарович Патон віддав будівництву мостів. І раптом прийшло захоплення електрозварюванням. Йому йшов 60-й рік. У маленькій лабораторії Патона, яка згодом переросла в інститут, закладалися основи сучасного електродугового зварювання. Естафету батька перейняв син Борис Євгенович Патон. Другий син – Володимир – взяв на себе створення високотехнологічної зварювальної техніки. Про розвиток сучасного електрозварювання і його досягнення дивіться у фільмі “Сім'я вчених“.

Столиця зварювання

Інститут електрозварювання ім. Патона НАН України – перший і найбільший у світі дослідний центр зварювального виробництва. Фільм демонструє його досягнення.

Голгофа академіка Кравчука

Фільм про життя всесвітньовідомого математика Михайла Пилиповича Кравчука, його боротьбу з негодами, його досягнення та відкриття, і зокрема про роботу в Київському політехнічному інституті.

Відчуття неба

Фільм про життя Сергія Павловича Корольова: поразки, непорозуміння, досягнення. Про шлях до створення ракети. Про роль особистості в історії розвитку техніки. І, зокрема, про тих, хто ставить задачі, хто їх реалізує, і хто відповідальний за постановку проблем і їх розв'язання.

Перші на Марсі

Вчені стверджують, що мрії про польоти на Марс реалізуються до 2030 року. Але мало хто знає, що перша ракета для такої експедиції була створена в 1968 році. В архіві колишнього корольовського ОКБ-1 збереглася унікальна хроніка під грифом “Цілком таємно“. Ці кадри ви побачите у пропонованому фільмі.

Світ складається із зірок і людей

У листах до дружини С. П. Корольов говорив про свої почуття, які ніколи не виявляв серед колег. Про тривоги і втому, відчай і наснагу. Ці листи – чудовий посібник для будь-якого підприємця. Адже в них розкриваються думки людини, яка зуміла об'єднати величезну кількість людей для втілення в життя великого задуму – освоєння космосу – без права на помилку. Все це відображено у фільмі “Світ складається із зірок і людей…”