Серед проектів, представлених на Фестивалі "Sikorsky Challenge 2016", увагу всіх без винятку привертала презентація компанії "Мультивізор". Величезний екран із чітким зображенням, зручне крісло перед ним, якісний звуковий супровід, ергономічний джойстик для управління – відразу уявляєш себе учасником відеокомунікацій і хочеться "примірити" роль пілота чи диспетчера.
Про компанію та її розробки розмовляємо з менеджером бізнес-проектів компанії "Мультивізор" Антоном Галяшинським.
– На чому спеціалізується ваша компанія та як співпрацює з Київською політехнікою?
– ТОВ "Мультивізор" – це компанія-розробник і виробник мультимедійного обладнання, створена в 2016 році. Команда проекту веде свою дослідницьку і розробницьку діяльність на базі Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" з 2013 року і є технічним партнером інноваційної екосистеми Sykorsky Challenge. Компанією "Мультивізор" розроблений багатофункціональний продукт для навчання і колективної роботи.
– На Фестивалі "Sykorsky Challenge" ви представили проект, який називається Wider. Що він собою являє та для чого призначений?
– Wider – лазерний проекційний моноблок, виконаний у вигляді розбірної мобільної конструкції, що легко монтується. До складу продукту входить панорамний безшовний екран з контурним підсвічуванням, високопродуктивний комп'ютер, лазерний проекційний модуль, студійна акустика, джерело безперебійного живлення. Пристрій сумісний у роботі з професійним телекомунікаційним обладнанням на апаратному та програмному рівні, а також дозволяє підключати і використовувати різні зовнішні джерела.
Мультивізор Wider оснащений спеціально спроектованим для транспортування кейсом, що трансформується у функціональний стіл. Продукт є автономним комплексним рішенням і призначений для оперативної організації заходів із застосуванням засобів телекомунікацій та інформатизації.
– Які характеристики та можливості цієї розробки?
– Продукт забезпечує можливість створення масштабованих моніторингових систем, а саме – відеоспостереження та диспетчеризації, відеокомунікацій, геоінформатизації. Мультивізор дозволяє комфортно й ефективно працювати з супутниковим альманахом, GPS, GLONASS. Програмоване контурне підсвічування екрана мультивізора полегшує роботу оператора, дозволяє забезпечити додаткове сповіщення при роботі з великими даними, автоматизувати контроль динамічних змін і подій.
Концепція пристрою, його виконання та функціонал дозволяють організувати тренувальні системи водіння і пілотування різних видів наземної та авіатехніки, спецтехніки, залізничного і морського транспорту, а також дронів. Додатково до мультивізора Wider розроблено спеціальне крісло-симулятор для відчуття реальності руху.
– Чи є замовники на такі системи?
– На сьогоднішній день компанія "Мультивізор" виконує перші замовлення на поставки своїх пристроїв в освітній сфері для зарубіжних транспортних організацій та державних вищих навчальних закладів.
– Хто є розробником мультивізора?
– У команді проекту – випускники Київського політехнічного: Антон Галяшинський, Денис Захаров та аспірант КПІ ім. Ігоря Сікорського Володимир Новіков.
– Як до вас приходять випускники КПІ ім. Ігоря Сікорського та чим вони займаються?
Володимир Новіков – випускник ВПІ, займається проектуванням, комп'ютерним моделюванням, підготовкою креслень, візуалізацією моделей, пошуком технічних рішень для вирішення проблем. Також бере участь у складанні мультивізора: вміє паяти, прикручувати, різати, свердлити тощо. А прийшов до нашої компанії спочатку як замовник, щоб протестувати прототип браслету Force Лізи Воронкової. Тестували саме на прототипі першого Вайдера. Зацікавився. Так і залишився. Володимира приваблює небуденність у роботі: пошук цікавих рішень, можливість моделювання пристроїв, просторий воркспейс на території КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Денис Захаров закінчив інженерно-фізичний факультет, у компанію прийшов на запрошення засновника, займається підбором комп'ютерних комплектуючих, підготовкою акустичної системи, складанням та налаштуванням пристроїв, підготовкою програмного забезпечення тощо.
– Ви також вихованець Київського політехнічного. Як складалася ваша професійна діяльність?
– Я закінчив факультет захисту інформації ВІТІ, більше 10 років працював у сфері інтегрованих комплексів безпеки і моніторингу інженерної інфраструктури, систем відеозв'язку, засобів відображення великих даних та колективної роботи. У 2013 році було прийнято рішення щодо розробки інноваційного багатофункціонального серійного продукту, що об'єднує в собі широкі можливості. Так народився мультивізор Wider.
На сьогодні я є автором ідеології та концепції проекту R&D, менеджером бізнес-процесів, СЕО Wider LLC. У роботі приваблює ефективна взаємовигідна співпраця з університетом та інноваційною екосистемою, зручна локація для розробки та демонстрації продукту.
– Як плануєте розвивати співпрацю з КПІ ім. Ігоря Сікорського?
– Серед можливих перспектив розвитку співпраці з університетом – застосування мультивізора Wider у науково-дослідній діяльності та навчальному процесі із залученням провідних вітчизняних та іноземних компаній, виконання спільних проектів.