Кафедра лазерної техніки та фізико-технічних технологій (ЛТФТТ), ІМЗ

Кафедра лазерної техніки та фізико-технічних технологій (ЛТФТТ), Інститут матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 1, вул. Політехнічна, 39, к.408, 03056, Київ, Україна

Телефон: 38 044 236 02 77, 204 96 09,
Електронна пошта: ltft(at)kpi.ua
Сайт:

Кафедра лазерної техніки та фізико-технічних технологій (ЛТФТ) бере свій початок від 1898 року, коли на механічному відділенні почалось викладання дисципліни "Технологія металів", як бази для підготовки інженерів-механіків. Як структурний підрозділ, кафедра "Технології металів" сформувалася в 1944 році після реевакуації інституту з Ташкенту до Києва.

Кафедра здійснює набір абітурієнтів на всі три рівні вищої освіти - бакалавр, магістр, доктор філософії за спеціальністю «131 – Прикладна механіка», освітня програма «Лазерна техніка та комп’ютеризовані процеси фізико-технічної обробки матеріалів» - сучасна освітня програма, яка готує фахівця, здатного розв’язувати складні перспективні задачі та проблеми як машинобудівного, так і медичного спрямування, на світовому ринку в напрямках конструювання, налагодження, обслуговування, програмування та використання сучасного лазерного та фізико-технічного обладнання.

Абітурієнти мають можливість вступу за наявності кваліфікації молодшого спеціаліста. Студенти кафедри можуть паралельно навчатись на Спільному українсько-німецькому факультеті машинобудування.

Кваліфіковані викладачі, наукові співробітники та учбово-допоміжний персонал забезпечують високу якість навчання та проводять активну наукову роботу. Аудиторії кафедри та сучасне лабораторне обладнання дозволяє проводити наукові дослідження процесів і об'єктів як сучасного машинобудівного, так і медичного напрямків. Ми активно співпрацюємо з державними і науковими установами, провідними університетами та підприємствами, оснащеними сучасними лазерними та фізико-технічними технологічними комплексами від TRUMPF, Bystronic, Prima Power, Mitsubishi, Rofin, Spectra Physics, Amada, Coherent, Sodiсk тощо. Міжнародні зв'язки кафедри охоплюють США, Китай, Німеччину й інші країни. Ми пишаємось видатними випускниками кафедри та її студентами, багато з яких є керівниками або власниками сучасних підприємств, установ.