Кафедра прикладної радіоелектроніки (РЕ), Радіотехнічний факультет, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 17, вул. Політехнічна 12, 03056, Київ, Україна

Телефон: 204-85-78
Сайт:
В.о. завідувача кафедри: Михайло Степанов

Кафедра прикладної радіоелектроніки, наймолодша кафедра радіотехнічного факультету, історія якої лише починається, створена 1 липня 2021 року.
Кафедра прикладної радіоелектроніки утворилася шляхом поєднання колективів двох потужних кафедр факультету, кафедри КіВРА (радіоконструювання та виробництва радіоапаратури) та РОС (радіоприймання та оброблення сигналів). Кожна з цих кафедр має більш ніж 50–ти річну історію.

Керівниками кафедр завжди були видатні науковці та педагоги, Михацький Ю.В., Воллернер Н.П., Рибін О.І., Зіньковський Ю.Ф. (і це далеко не повний перелік тих, хто творив історію кафедр та історію факультету в цілому), завдяки яким кафедри розвивались та невпинно рухались вперед.

Швидкі темпи розвитку в галузі електроніки та телекомунікацій внесли свої корективи в існування та роботу кафедр КіВРА та РОС. Було вирішено створити новий колектив, нову кафедру, яка ввібрала в себе найкращі практики та напрацювання двох існуючих кафедр. Так утворилася нова кафедра, яка дала початок новому професійному напрямку в спеціальності 172 Телекомунікації та радіотехніка, новій освітньо-професійній програмі «Інтелектуальні технології радіоелектронної техніки».

Сьогодні штат кафедри складає 23 викладача під керівництвом доктора наук Степанова Михайла Миколайовича. Це лише перший абзац, великої книги історії, успіхів та перемог кафедри прикладної радіоелектроніки.

Принципи нашої роботи
Сучасність
Розроблено три нових сучасних освітніх програми спільно зі стейкхолдерами та випускниками. Наші викладачі отримують досвід прикладної роботи на сучасних провідних підприємствах України та світу.
Інтегрованість
Стейкхолдери проводять деякі заняття в межах навчального процесу та закріплюють результат під час практик на підприємствах
Якість
Протягом року до нас звернулося більше 20 роботодавців з проханням провести вебінари з метою пошуку майбутніх спеціалістів до себе в компанії
Інновації
На факльтеті проводяться найсучасніші наукові розробки в космічній галузі, галузі телекомунікацій, радіолокації, захисту інформації
світня програма «Інтелектуальні технології радіоелектронної техніки» відповідає спеціальності «Electronics Engineering Technology» університетів Європи та США, що базується на сучасних концепціях розвитку інтелектуальних (Smart, Intelligent) радіоелектронних технологій, зокрема на глобальній концепції Internet of Things.

Студенти навчаються проєктувати електронні девайси на основі різноманітних сенсорів та актюаторів, що побудовані з використанням новітніх мікроелектромеханічних систем (MEMS). Невідривною складовою проєктування сучасних пристроїв є програмування мікроконтролерів та мікрокомп’ютерів, вивчення побудови сенсорних та локальних мереж, розроблення додатків до смартфонів, побудова інтелектуальних систем на основі машинного навчання та нейронних мереж (Machine Learning and Artificial Neural Networks). Також студенти вивчають всі етапи проєктування пристроїв від ідеї до промислового зразка — особливості конструювання, технологію та оптимізацію виробництва, контроль та діагностику апаратури.

Значна увага в навчанні зосереджена на вивченні сучасних програм проєктування Altium Designer, SolidWorks, Comsol Multiphysics тощо.

Радіотехніка – завжди серед флагманів розвитку науки та техніки у світі: мобільний і супутниковий зв’язок, радіомовлення і телебачення, комп’ютерні та інформаційні системи, інтернет існують і розвиваються завдяки саме телекомунікаційним системам. Напрями професійної діяльності фахівців зі спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» включають розробку та експлуатацію систем телекомунікацій, радіозв’язку, телебачення, радіоуправління, мобільного зв’язку, електронних і комп’ютерних систем тощо. Випускники реалізують себе на підприємствах та в компаніях операторів мобільного зв’язку, інтернет-провайдерів, на телебаченні та радіо, на виробництвах телекомунікаційної та радіоелектронної апаратури, програмного забезпечення тощо.

Щороку кількість абітурієнтів, які обирають ІТ галузь зростає, при цьому потреба в спеціалістах цієї галузі не зменшується, проте…

Технічний прогрес не стоїть на місці. Сучасні реалії вимагають сучасних методів проектування, фахівців які зможуть поєднувати в собі знання інженерів (в класичному розумінні) і програмістів. Для багатьох сфер діяльності людини такі фахівці є критично необхідними.

Це стосується галузей пов’язаних із космосом, зв’язком, ІоТ, військовою технікою, робототехнікою … та і взагалі всіх галузей пов’язаних із сучасними девайсами.

Наприклад, мало створити робота та встановити в нього електроніку, його необхідно ПРАВИЛЬНО запрограмувати, оживити. І тут мова йде не про класичне програмування, а саме про ПРИКЛАДНЕ ПРОГРАМУВАННЯ. Як би то не було дивно, але його застосовують усюди: від мультиварки до супутників, від смартфонів до озброєння.
Фахівці з таким комплексом знань і вмінь вкрай потрібні не тільки в Україні — їх також не вистачає і за кордоном.
Іноземні компанії полюють на таких спеціалістів. Ринок праці пропонує з/п на рівні, а то і більше ніж класичним програмістам, а компанії-роботодавці укладають договори з університетами та готові допомагати в підготовці таких кадрів.

І ось тут виникає питання: куди піти вчитися?
Радіотехнічний факультет КПІ ім. Ігоря Сікорського готує саме таких фахівців. Одним із пріоритетів навчання є практична підготовка студентів, орієнтація на створення нових сучасних пристроїв та систем.

Наші студенти виграють хакатони NASA, хакатони з Embedded systems, займають призові місця у фахових олімпіадах. Випускників факультету запрошують на роботу як в Україні, так і в Європі та Америці провідні компанії світу: Samsung, Siemens, Ring, Infineon Technologies, Global Logic та інші.

В підготовці студентів нам допомагають Dialog Semicondactor, Квант радіолокація, Vodafone та інші.

В цьому році була проведена велика напружена робота зі стейкхолдерами та спільно розроблені три нові сучасні освітні програми, за якими готуватимуть фахівців необхідних на ринку праці.