Кафедра фізичного виховання (ФВ), ФБМІ

Кафедра фізичного виховання (ФВ), Факультет біомедичної інженерії, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 24, вул. Верхньоключова 1/26, 03056, Київ, Україна

Телефон: 38 044 204 96 79,
Електронна пошта: fvsmmif(at)ukr.net
Сайт:

Кафедра фізичного виховання організована в 1934 році і є одною із старих і провідних кафедр фізвиховання у вищих учбових закладах країни. Діяльність кафедри направлена на організацію і проведення занять по фізичному вихованню, створення умов для спортивного вдосконалення студентів в секціях університету, виховання здорових і всесторонньо розвинених фахівців.

Кафедра фізичного виховання ФБМІ проводить навчальну роботу зі студентами всіх факультетів КПІ ім. Ігоря Сікорського (близько 700 академічних груп) у вигляді практичних занять з близько 20 видів спорту, а саме: атлетична гімнастика, пауерліфтинг, важка атлетика, аеробіка, баскетбол, бокс, боротьба (вільна, греко-римська, дзюдо, самбо, таеквандо), волейбол, легка атлетика, плавання, спортивна гімнастика, стрільба з лука, туризм, теніс, настільний теніс, футбол, шейпінг. У розкладі занять для студентів першого та другого курсів на навчальний рік планується чотири години аудиторних занять на тиждень з дисципліни «Фізичне виховання». Студенти за власним бажанням можуть обирати як вид спорту, так і викладача. Студенти з вадами здоров’я займаються за спеціальними науково-обгрунтованими методиками на відділенні реабілітації.

В університеті впроваджено спортивну орієнтовану технологію навчання студентів, яка спрямована на формування мотиваційно-ціннісного ставлення до дисципліни «Фізичне виховання», установки на здоровий спосіб життя, фізичного самовдосконалення та самовиховання, потреби в регулярних заняттях фізичними вправами та спортом; формування досвіду використання фізкультурно-спортивної діяльності для збереження здоров’я і досягнення життєвих та професійних цілей. Використання такої технології дає змогу студентам обирати різноманітні форми фізкультурно-спортивної діяльності з урахуванням їх особистих інтересів та здібностей, що в свою чергу приводить до відродження та розвитку масового студентського спорту.

Бажаючі можуть підвищувати свою спортивну кваліфікацію у більш ніж 20-ти спортивних секціях – з  плавання, класичної та греко-римської боротьби, кікбоксингу, дзюдо, самбо та інших. Студенти-розрядники набувають спортивної майстерності в збірних командах з футболу, легкої атлетики, регбі, греко-римської боротьби, плавання, греблі, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, стрільби з лука, шахів, міні-футболу, аеробіки. Наші спортсмени посідають призові місця на чемпіонатах Києва, України та міжнародних змаганнях.

Кафедра фізичного виховання спільно з кафедрою спортивного вдосконалення організовує і проводить спортивно-масову роботу на факультетах КПІ ім. Ігоря Сікорського :

  • проведення різного рівня змагань по різних видах спорту, зокрема першість КПІ ім. Ігоря Сікорського ;
  • проведення спартакіади КПІ ім. Ігоря Сікорського ;
  • проведення майстер-класів по різних видах спорту;
  • проведення місячника здорового способу життя.