Кафедра електричних мереж і систем (ЕМС), Факультет електроенергетики та автоматики, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 20, пр-т Берестейський 37, к.144, 03056, Київ, Україна
Телефон: 38 044 204 82 34,
Сайт:
Соціальні мережі: FB

Спеціальність "Електричні мережі і системи" (у даний час "Електричні системи і мережі") - одна з найстаріших на електроенергетичному факультеті КПІ ім. Ігоря Сікорського . Перший випуск спеціалістів кафедри у кількості трьох чоловік відбувся у 1924 році.

Засновниками спеціальності були проф. Г.М. Городецький і проф. Г.Л. Епштейн, які почали свою викладацьку діяльність на факультеті з початку 20-х років і заклали організаційну базу кафедри електричних мереж і систем у 1921 році.

Студенти університету по закінченні навчання отримують диплом міжнародного зразка. Студенти кафедри за особистим бажанням мають можливість проходити навчання на військовій кафедрі Університету та паралельно отримувати другу вищу освіту різного профілю при Університеті.

Кращим студентам надається можливість закінчення навчання в ряді провідних університетів Західної Європи.

Випускники кафедри, що бажають займатися науковою діяльністю, мають змогу навчатися в аспірантурі при кафедрі за денною та заочною формами.

Випускники кафедри мають можливість працевлаштування у диспетчерських та обчислювальних центрах енергосистем, на теплових, гідравлічних та атомних електростанціях України, в енерго-постачальних компаніях (АК «Київенерго», Обленерго), Національній Енергетичній Компанії «Укренерго», в Магістральних електричних мережах, на електромонтажних підприємствах, в науково-дослідних інститутах Національної Академії Наук України, на потужних промислових підприємствах, у проектних інститутах та інших державних та комерційних структурах.

На кафедрі електричних мереж та систем проводяться дослідження за такими науковими напрямами:

  • сучасні інтелектуальні засоби аналізу, оптимізації та управління робочими режимами електричних систем та енергооб'єднань;
  • підвищення експлуатаційної надійності роботи силового обладнання електричних мереж;
  • впровадження нової моделі ринку електричної енергії України.