Як відомо, усе хороше швидко закінчується. Промайнуло літо, завершилася відпускна кампанія й оздоровчий відпочинок студентів і співробітників НТУУ «КПІ». Масовий відпочинок політехніків було організовано на університетських базах відпочинку «Маяк», «Сосновий», «Політехнік» та «Глобус». Усього було оздоровлено на цих базах 3036 осіб, з них 2039 студентів і 997 співробітників та членів їх сімей. Оздоровлення тривало протягом липня та серпня.
Підкомісія профкому з контролю роботи баз відпочинку постійно здійснювала моніторинг ходу організації та проведення оздоровчої кампанії в університеті, за результатами якого було підготовлено рекомендації та пропозиції, що незабаром будуть передані адміністрації університету. Найбільшою популярністю користувалася база відпочинку «Маяк» (термін путівок 18 днів для співробітників та 9 днів для студентів). Тут оздоровилися 80% тих, хто скористався послугами баз відпочинку КПІ, зокрема 1919 студентів. Цього літа студенти вперше поселялися не тільки в корпусах колишнього піонерського табору, а й у головному корпусі. На базах «Сосновий», «Політехнік», «Глобус» термін путівок складав 14 днів. Найменше відпочило студентів у туристичному таборі «Глобус».
Адміністрація і профком віднайшли можливість суттєво знизити вартість путівок. Практично всі відпочивальники отримали грошову допомогу на оздоровлення, причому більшість співробітників отримали таку допомогу в розмірі окладу. Так, наприклад, при повній вартості путівки для співробітника 2300 гривень, фактична вартість, яку сплачували працівники та члени їх сімей, становила: через санаторій-профілакторій 1800 грн, а з компенсацією профкому – 1300 грн; через НТУУ «КПІ» – 1600 грн.
Велика популярність бази «Маяк» насамперед пов’язана з морем, а по-друге, ціни на всі бази були практично однакові. Тому більшість студентів і співробітників обрали саме морський відпочинок при практично однакових матеріальних витратах. Враховуючи, що у «Політехніку» запущено сучасний котел, який подає гарячу воду на кухню і опалює корпус для співробітників, база може функціонувати цілий рік, і вихідними днями також.
База «Сосновий» об’єктивно на сьогодні не може принести прибутку, оскільки вона розрахована лише на 60 місць, а обслуговуючого персоналу потрібно стільки ж, як і на інші бази. Підняти ціни – не буде бажаючих. Потрібно розширювати види сервісного обслуговування або розбудовувати базу, тобто практично зводити ще один корпус. Більше всього потребує укріплення матеріальної бази спортивний табір «Глобус», який перебуває, чесно кажучи, в жахливому стані. Одним із варіантів може бути придбання недобудованого корпусу, що розташований на межі території табору.
Потрібно зауважити, що проведення оздоровчого сезону було нелегким, насамперед у фінансовому плані. Адже попри те, що на рахунку університету в результаті продажу путівок були відповідні кошти, Казначейство практично ціле літо не давало можливості ними скористатись. Особливо це стосується бази «Маяк», де постачальники надавали продукцію під гарантійні листи, довіряючи керівництву бази і головному лікарю санаторію-профілакторію. Лише наприкінці вересня університет зміг остаточно розрахуватися з постачальниками.
База «Маяк» потребує серйозних робіт з ремонту студентських корпусів, їдальні, оновлення кухонного обладнання тощо. Цього року ми поселяли студентів і в головний корпус. Поведінка декого з них викликала обурення співробітників. Тому на майбутнє студентів потрібно селити окремо в один корпус, окрім того потрібно підвищити вимоги до їх поведінки та зобов’язати нести відповідальність за збереження матеріальних цінностей, і ці вимоги прописати в путівці.
Зараз в університеті працює Контрольно-фінансове управління. Воно вимагає, щоб працівники баз утримувалися за рахунок самих баз, їх прибутку, що на сьогодні практично неможливо. Мабуть, потрібно переглянути термін роботи баз і включити в оздоровчий сезон червень та вересень, а також надати директорам баз можливість організувати відпочинок, враховуючи місцеві особливості, звичайно, при контролі з боку університету.
Окрім баз відпочинку, 195 співробітників оздоровилися за путівками до санаторіїв через Фонд соціального страхування з оплатою 20% вартості. Ми маємо можливість до кінця року оздоровити через санаторно-курортні путівки практично всіх бажаючих. За 2013 рік в дитячих таборах було оздоровлено 58 дітей співробітників за путівками міського комітету профспілки з батьківською оплатою 10% від вартості путівки. На університетських базах відпочили близько 200 дітей та онуків працівників КПІ.
Профком і оздоровча комісія університету підвели підсумки роботи баз відпочинку за цей рік і вважають роботу по оздоровленню студентів і співробітників у 2013 році задовільною, також передбачається до березня 2014 р. розробити концепцію розвитку та експлуатації баз відпочинку на майбутнє.