Факультет електроніки НТУУ «КПІ» славиться далеко за межами України. І, звичайно, що небезпідставно. Тут готують фахівців для актуальних нині галузей науки, причому настільки різнопланових, що іноді дивуєшся, як багато спеціальностей обіймає один факультет. Рівень високої підготовки студентів забезпечують викладачі. І надзвичайно приємно, що кожного року до викладання і наукової діяльності при факультеті електроніки долучаються його випускники. За підсумками конкурсу «Молодий викладач-дослідник–2007» найбільша кількість лауреатів саме з ФЕЛу. На черзі – розповідь про асистента кафедри звукотехніки та реєстрації інформації, аспіранта Кирила Олександровича Трапезона.
Цього молодого викладача впевнено можна назвати «істинним КПІшником»: він пройшов усі щаблі навчання в Київській політехніці. Кирило Олександрович навчався в технічному ліцеї при КПІ, потім закінчив курси довузівської підготовки і, нарешті, за їх результатами, з високим прохідним балом вирішив вступати на факультет електроніки. Спеціальність «Відео-, аудіо- та кінотехніка» обрав швидше за якимось підсвідомим бажанням, аніж цілеспрямовано. Але жодного разу не пошкодував і, як бачимо, досі щиро захоплений цим напрямком. Під час навчання Кирило Олександрович отримував стипендію Президента України, а у 2005 році з відзнакою закінчив факультет електроніки. Однак на досягнутому не зупинився, тож вступив до аспірантури і нині пише дисертацію під керівництвом професора кафедри звукотехніки та реєстрації інформації, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, д.т.н. Валентина Георгійовича Абакумова.
Сфера наукових інтересів Кирила Олександровича – цифрові електронні пристрої, хвильова оптика, кінотехніка, прикладна акустика. Нині Кирило Олександрович займається розробкою моделей коливальних систем, які, як показують дослідження, підвищують ефективність роботи ультразвукових пристроїв різного спрямування. На рахунку Кирила Олександровича як автора та співавтора – понад 25 наукових та науково-методичних праць, у тому числі 5 патентів України.
Сьогодні на кафедрі молодий викладач-дослідник читає лекції та проводить практичні заняття з курсів «Оптика та світлотехніка телевідеосистем», «Контроль, діагностика та надійність електронної апаратури», «Проектно-технологічні основи організації видовищних заходів», «Прикладна теорія коливань», «Цифрові електронні пристрої», «Основи мікропроцесорної техніки», «Відео-, аудіо- та кінотехніка».
Кирило Олександрович зазначає, що Київський політехнічний інститут дає сильну теоретичну базу, тож студентам залишається лише вправно застосувати її у своїй роботі. Думаю, і студенти, дивлячись на цілеспрямованого молодого викладача, бачать свої перспективи і, можливо, піднімають планку свої майбутніх досягнень.