Родина Терещенко

Терещенко Федір Федорович

Федір Федорович Терещенко (11.11.1888, Київ - 30.01.1950, Париж) - молодший син київської родини цукрозаводчиків. Студент КПІ. Член Київського товариства повітроплавання. Організатор авіаційного виробництва.

Двохсотріччя від дня народження Николи Терещенка: квіти від вдячних нащадків

Двохсотріччя від дня народження людини, без якої українська столиця була б геть іншою, а Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", можливо, і зовсім не було б, відзначили в Києві 17 жовтня.

У гості до мецената

Вишукану будівлю блакитного кольору на розі вулиць Антоновича і Толстого в Києві помітно здалеку.

Вивчаємо історію своєї Аlmа mаter

У Науково-технічній бібліотеці започатковано новий культурно-освітній проект "Сторінки історії Київської політехніки". В рамках проекту відбулося вже дві зустрічі (18 лютого і 2 квітня), присвячені меценатам нашого університету.

Володимир Григор’єв і Федір Терещенко. Різні долі, спільний шлях

Імена київських авіаконструкторів Володимира Григор’єва та Федора Терещенка оточені якимось ореолом таємниці. Як правило, їх згадують, називаючи прізвища видатних студентів і випускників Київського політехнічного інституту, які пов’язали своє життя з авіацією, але навіть у солідних монографіях з історії техніки досить складно знайти подробиці про їхні роботи або, тим більше, про них самих. А між тим В. Григор’єв і Ф. Терещенко були не тільки помітними фігурами серед творців перших вітчизняних літаків, а й досить відомими у свій час організаторами серійного авіаційного виробництва на території нашої країни.