Нещодавно в НТУУ “КПІ” відбулася V Міжнародна науково-методична конференція “Викладання психолого-педагогічних дисциплін у технічному університеті: методологія, досвід, перспективи”. Для її підготовки ще у жовтні 2006 р., з ініціативи завідувача кафедри психології і педагогіки О.В.Винославської, було відкрито сайт конференції. На перший погляд, це є нормою для технічного університету, проте для гуманітарних кафедр та факультетів ще не стало традицією.
Після ознайомлення з подібними сайтами конференцій в Україні та Росії можемо із впевненістю стверджувати, що далеко не кожен з них організовує on-line реєстрацію учасників, яка у зручній формі і для користувачів, і для адміністратора здійснювалася на нашому сайті. Проведена реєстрація учасників з обов’язковим поданням матеріалів до участі – це одна з головних переваг у підготовці до проведення конференції.
Про необхідні та виконані відповідно до поставлених завдань сторінки сайту нині, щоб не втомлювати шановного читача, говорити не будемо. Для охочих надаємо адресу: pptu2007.org.ua. А фахівця, який чудово виконав роботу зі створення сайту конференції, відмітимо – це Сергій Титенко, який працює асистентом на ТЕФ. Адміністрування здійснювалося А.М.Сингаївською, провідним фахівцем кафедри психології і педагогіки.
Почувши багато позитивних відгуків щодо створеного сайту конференції, деякі наведемо тут.
Л.Д.Кизименко, завідувач кафедри інженерно-педагогічної підготовки Національного університету “Львівська політехніка”: “Враження переважно від форми, побудови сайту: він має багато розділів, інформативний, доступний, інтуїтивно зрозумілий. Він не тільки цікавий, але й приємний”. Т.В.Зайчикова, Національний педагогічний університет ім.М.П.Драгоманова: “У вас чудовий сайт. Мені дуже сподобався. Все зроблено за вищим класом”. Представники Національного університету “Києво-Могилянська академія”: “Варто відзначити візуальні та структурні переваги – дуже вдале оформлення, чітка структура сайту, можливість переглянути форму реєстрації (власну анкету – А.С.), але перед тим – ознайомлення зі списком уже зареєстрованих учасників”.
Одним із завдань оргкомітету зі створення сайту вищезазначеної конференції є підтримання статусу НТУУ “КПІ” як провідного в галузі вищої технічної освіти, а також “підтягування” рівня потенційних учасників як користувачів Інтернет (відомо, що 12% населення України є постійними користувачами мережі, з них переважна більшість – мешканці столиці).
Після закінчення конференції можемо зробити певні висновки. Вагомим, на нашу думку, є факт, що самостійно (в on-line режимі) зареєструвалися близько 50% бажаючих взяти участь у роботі конференції. 79 зареєстрованих учасників (із загальної кількості 132) мають або спеціально відкрили електронну скриньку для встановлення оперативного (і необхідного оргкомітету конференції) зворотного зв’язку. Видруковані матеріали зазначеної конференції із заявленими 119 доповідями на 90% підготовлені на основі задіяних Інет-комунікацій.
Це можна і треба вважати внеском в інтеграцію інформаційних і педагогічних технологій у просторі вищої технічної освіти.
Nov 13, 2007 || Автор: Алла Сингаївська, кафедра психології і педагогіки