Відповідно до Угоди про партнерство між нашим університетом та Шеньянським аерокосмічним університетом, з 14 по 23 грудня 2013 року делегація працівників НТУУ "КПІ", яка була сформована на базі ФАКС, у складі помічника ректора В.І.Дмитренка, завідувача лабораторії Ю.М.Маринича, доцента О.В.Прохорчука та інженера Л.В.Стецюк перебувала в Китаї, де взяла участь у відкритті спільного Навчально-наукового центру НТУУ "КПІ" – ШАУ при Шеньянському аерокосмічному університеті.
Як зазначив заступник декана ФАКС з наукової роботи В.П.Зінченко, створення такої структури дасть можливість об'єднати ресурси та зусилля для підвищення ефективності наукових досліджень на актуальних напрямках науки і техніки. При цьому велика увага буде приділятися кадровому потенціалу – підготовці магістрів та кандидатів наук. Спільно з китайською стороною планується здійснювати видавничу діяльність, публікацію наукових, науково-методичних робіт відповідно до існуючих у КНР норм та законодавства України. В рамках функціонування Центру завідувач лабораторії Ю.М.Маринич та доцент О.В.Прохорчук уже презентували свої пропозиції щодо спільних проектів зі створення принципово нових електричних двигунів для літаків, розробки безпілотних літальних апаратів та навчання операторів, які будуть ними керувати. Поряд з цим розглядалося питання і гуманітарного співробітництва між НТУУ "КПІ" та ШАУ, а саме – створення Інституту Конфуція на базі Київського політехнічного інституту. Про напрацювання нашого університету розповіла відповідальний виконавець цього проекту Л.В.Стецюк.
Усі обговорені під час візиту питання відображені в Протоколі, який підписаний сторонами за результатами візиту.
Декан ФАКС професор О.В.Збруцький упевнений, що вже в недалекому майбутньому в результаті реалізації спільних науково-технічних та технологічних розробок на продукції Центру поруч з китайськими ієрогліфами будуть стояти українські літери, а з символом ШАУ – логотип КПІ.
Під час обговорення питання щодо створення Інституту Конфуція представник уряду провінції Ляонінь – пані Xiuli Zhang та проректор з міжнародних зв'язків ШАУ Ван Ци висловили зацікавленість у його створенні та запропонували подальші конкретні кроки на шляху спільної реалізації проекту. Вони відзначили, що популяризація китайської культури, мови, історичної спадщини в Україні, країнах Європи, Америки, інших регіо¬нах світу є одним з пріоритетних напрямів політики керівництва держави.
Зустріч з китайськими колегами проходила в дружній, діловій атмосфері, відчувалося спільне бажання робити справу, яка приноситиме користь нашим навчальним закладам і в цілому українському і китайському народам.