Близько двох років тому українське представництво  Rohde & Schwarz оголосило конкурс на можливість отримання від компанії сучасного радіовимірювального обладнання для  потреб вищих навчальних закладів.

Кожний ВНЗ мав викласти своє бачення використання запропонованого обладнання в навчальному та дослідницькому процесах, проведенні лабораторних і практичних робіт. За підсумками конкурсу переможцем став НТУУ "КПІ": представлену ним програму з точки зору використання радіовимірювальних приладів було визнано найефективнішою. Невдовзі переможці конкурсу отримали від Rohde & Schwarz обладнання, яке включало цифровий осцилограф серії НМО 250/350 МГц, генератор сигналів довільної форми НМF 2525/2550 (25/50 МГц), аналізатор спектра серії НМS 1ГГц/3 ГГц, синтезатор високих частот НМ8135 (3ГГц). Ці прилади відразу почали використовуватися в лабораторії Інституту телекомунікаційних систем НТУУ "КПІ".

За словами проректора з наукової роботи  університету, директора ІТС академіка НАН України Михайла Ільченка, використання вже протягом двох років зазначених приладів суттєво підвищило якість навчання, проведення науково-дослідних робіт. На другому етапі нашого співробітництва представники компанії виявили зацікавленість у тому, щоб КПІ як потужний, багатопрофільний навчальний заклад міг би задіяти це обладнання не тільки в одному підрозділі, а, можливо, на інших факультетах. Ідея наших партнерів почала втілюватися в життя – до процесу використання сучасних вимірювальних приладів уже долучився радіотехнічний факультет.

3 грудня 2014 року в приміщенні лабораторії Інституту телекомунікаційних систем відбулася зустріч Михайла Ільченка, фахівців ІТС, радіотехнічного факультету з менеджером напряму вимірювальних приладів Rohde & Schwarz  Максимом Гарбузом. Представники університету детально розповіли про використання приладів у лабораторних умовах, охарактеризували можливості обладнання, цікавилися іншими розробками і пропозиціями компанії. Максим Гарбуз відповів на запитання, розповів про різноманітні варіанти, які пропонує компанія щодо поставок своєї продукції, а саме вимірювальних приладів високої якості. Він зазначив, що головне для них, щоб якомога якісніші, всеохоплюючі роботи проводилися на приладах, якомога більше студентів брали в цьому участь і якомога більше потреб і заявок задовольнялися компанією.                             

Насамкінець обидві сторони висловили побажання розвивати контакти з огляду на акценти, які прозвучали на зустрічі. "Дякуємо вам. Будемо активніше і, головне, більш результативно зустрічатись", – підкреслив  Михайло Ільченко.   

Володимир Школьний

Дата події